TOP 6 afrických pláží: Turistická lákadla i přírodní ráj

pláž

Synonymem dovolené v Africe je pro spoustu Čechů pouze Egypt a Zanzibar. Ve skutečnosti však černý kontinent nabízí mnohem lákavější destinace. Zkuste navštívit třeba některou z pláží v našem seznamu. Zalíbí se jak milovníkům vodních sportů, tak nadšeným pozorovatelům přírody.

Watamu, Keňa

Pláž Watamu je součástí chráněného parku Malindy v Keni. Zábavu si zde užijí hlavně fanoušci potápění a šnorchlování. V průzračném moři se nachází mnoho korálových útesů kypících životem. Nejlepší zážitek, jaký si můžete ve východní Africe přát! Pláž s bílým pískem je také oblíbeným místem chráněných mořských želv, které zde kladou vejce.

Anse Soleil, Seychely

Tohle místo je jako vystřižené z ráje. Bílá písčitá pláž, průzračné moře a okolo jen hustá palmová džungle opuštěného ostrova. No, ostrov Mahé, na kterém se pláž nachází, zas tak opuštěný není. Najdete tu výborné kavárny a rodinné restaurace s místní kuchyní. Anse Soleil je ideální k romantickým procházkám nebo rovnou ke svatbě na pláži. Počítejte však s tím, že levná záležitost to nebude.

seychelyAnse Soleil, Seychely: foto Pixabay

Ifaty, Madagaskar

Žádné barevné slunečníky, žádné megalomanské hotelové komplexy. Pláž Ifaty si zachovala svůj původní ráz. Před sluncem vás ochrání palmové listoví a společnost vám budou dělat jen rybáři z blízké vesnice. Bavit se můžete šnorchlováním, výlety na kánoi nebo pozorováním velryb, které se zde pravidelně v období prázdnin objevují. Musíme vás však varovat, Madagaskar v současné době prochází krizí, se kterou jde ruku v ruce i zvýšená kriminalita.

Tofo, Mozambik

Klid a jen zanedbatelné množství turistů. Tak by se dala charakterizovat pláž Tofo v Mozambiku. Měří 8 kilometrů, omývá ji průzračná voda a na letní lenošení je jako dělaná. Ocení ji však také sportovci nebo rybáři.

Swakopmund, Namibie

Tady se budete místy cítit spíš jako v Evropě než v Africe. Namibie je bývalou německou kolonií a vliv našich západních sousedů je zde stále cítit. Když vás unaví potápění, dovádění v písku nebo surfování, zajděte si do některé z místních hospůdek. Najíte a napijete se tady pěkně po bavorsku.

swakopmundSwakopmund: foto Pixabay

Pobřeží Koster, Namibie

A v Namibii ještě chvíli zůstaneme. Pobřeží Koster není destinací pro plážové povaleče. Na své si však přijdou dobrodruzi nebo nadšení ornitologové. Tato mlžná pláž je totiž pohřebištěm lodí, které zde kdysi ztroskotaly. I přes svůj hororový zjev je pobřeží Koster rájem pro pozorovatele přírody. Žijí zde lachtani, mořští ptáci a občas se v blízkosti pláže objeví i velryby.

Zdroj: https://edition.cnn.com/travel/article/africa-best-beaches/index.html

Pláž: náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.