Toto záhadné místo je dílem lidstva nebo jiných bytostí?

Angkor Vat

Na naší planetě je mnoho míst, která nás fascinují. Přitahují badatele, záhadology i znalce konspirací. Jedním z nich je Ankgor Vat v Kambodži. Když první Evropané objevili komplex Angkor Vat, mysleli si, že se dívají na pozůstatky svatyně, kterou museli vytvořit staří Římané. Byli velmi ohromeni jeho ohromující rozlohou a měřítkem. Dnes víme, že byli vedle. Angkor Vat byl vybudován během 12. století jako chrámové město a dodnes je považován za největší zbožný komplex na světě.

Angkor Vat, největší náboženská stavba na světě, se nachází hluboko v srdci kambodžské džungle. Jejích pět věží údajně připomíná pět hřebenů posvátné hory Meru, sídla božských bytostí. Vše obklopuje obdélníkový kanál o rozměrech 1,5 x 1,3 kilometru, o němž se předpokládá, že vypovídá o mýtických mořích, která omývají Zemi. Jak vyspělá byla civilizace, která něco takového vytvořila? A byla to naše civilizace, nebo cizinci, jak se někteří domnívají?

Chrám se nachází v oblasti zvané Angkor v jihovýchodní Asii. Je to staré město považované za jeden z nejpozoruhodnějších divů naší planety. Zdi zdejších posvátných staveb pamatují na opravdu starobylou historii a nejpopulárnější z nich je svatyně Angkor Vat. Její název je odvozen ze sanskrtu a v khmerském dialektu znamená chrám v hlavním městě.

Mystická atmosféra

Podle mnoha hostů zde panuje kouzelná až mystická atmosféra. Analytici záhad jsou však do hry vtaženi z jiného důvodu. Několik z nich připouští, že do stavby podivné svatyně byli zapojeni i bytosti z vesmíru. Angkor Vat vypadá pořád zachovale. Několik odborníků tvrdí, že je nemožné, aby ji postavili lidé. Oficiální historie říká, že Angkor Vat nechal postavit vládce Suryavarman II. někdy v letech 1113 až 1150. Chrám se stal jednou z mnoha posvátných staveb, které se nacházejí v jihovýchodní Asii, kde kdysi stála Khmerská říše.

Angkor Vat 2
Foto: Pixabay

Při své výšce byla schopna obsáhnout území dnešní Kambodže, Laosu a velké části Thajska a Vietnamu. Archeologové každopádně uznávají, že tehdejší stavitelé byli v podstatě velmi zruční. Ale jak přesně svatyni stavěli, není dodnes zcela známo. V souladu s volitelným překladem dějin sahají kořeny Angkor Vatu mnohem dále, než se uvádí. Uvádí se, že vznikl nejméně 600 let před naším letopočtem.

Legendy říkají, že jej postavil alchymista jménem Preah Pisnokar, o němž se předpokládalo, že je příbuzný bytostí zvaných Annunaki, známých ze sumerských legend. Předpokládá se, že se skutečně jednalo o mimozemšťany. A to především kvůli jejich vzhledu. Postavy jsou srovnatelné s lidmi, ale tváře jsou různorodé. Ústa a oči prý mají úzké štěrbiny a nos prakticky neexistuje. Tehdy se zaznamenávalo vše podle pravdivých faktů, nikoliv podle smyšlených báchorek…

Zdroje info: chinatour.cz, stoplusjednicka.cz

Náhledové foto: Pixabay