Tvář Žižkova se možná už brzy změní, takhle bude vypadat nový stadion

Podle autorů tohoto projektu by měl být nový stadion klubu Viktoria Žižkov klíčem k oživení této části Prahy. Nepůjde o novou výstavbu, ale o modernizaci stávajícího objektu v Seifertově ulici. A jak dopadly stovky hodin práce, strávené na projektu?

Podívejte se na plánovanou podobu nového stadionu spolu s námi. Měl by v sobě slučovat návrat profesionální úrovně fotbalu i aktuálně potlačeného společenského života…

Vše se přizpůsobuje požadavkům na nejvyšší soutěž

Zdají se vám plány příliš velkolepé a monstrum, které z tohoto všeho vyroste se vám příliš nezamlouvá? Pak je určitě dlužno dodat, že by na místě mělo jít o víc, než jen o fotbal. Přetvoří se okolní zeleň, odpočinkové prostory pro širokou veřejnost i možnost trávení volného času. V plánu je totiž například lepší workout hřiště pro všechny věkové kategorie. Proč si neposílit fyzičku v blízkosti fotbalových profesionálů?

Zdroj obrázku: PROTEXT

„V mých očích je lokalita kolem stadionu dlouhodobě zanedbávaná a nyní má konečně šanci na reálnou změnu. Právě nový stadion může být klíčem k tomu, aby byla změna úspěšná. Z nevzhledného se může s naší pomocí stát multifunkční veřejný prostor, který bude sloužit nejen pro sport, ale bude dělat radost všem obyvatelům Prahy 3 skrze trhy, slavnosti či další komunitní aktivity,“ řekl k tématu Martin Louda, majitel FK Viktoria Žižkov. To je skutečně dobrá vize, dlužno dodat.

Nový projekt myslí i na dostatečnou infrastrukturu

Prozatím není znám možný termín zahájení ani dokončení práci, jednání s Prahou 3 stále probíhají „Klub Viktoria Žižkov chceme pro Prahu 3 zachránit, a to za podmínek, které budou výhodné pro město a jeho občany,“ okomentoval projekt Vít Šimral, radní hlavního města Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání.

Zdroj obrázku: PROTEXT

A co by nový stadion měl přinést?

  • Pět vstupů pro návštěvníky,
  • občerstvení u každé tribuny,
  • nové a moderní sociální zařízení,
  • digitální tabule a další moderní technologie,
  • novou protilehlou tribunu se zázemím,
  • špičkové zázemí pro hráče včetně relax zóny,
  • infrastrukturu parkoviště s dostatečnou kapacitou (mimo zápasy by mělo sloužit jako veřejný prostor),
  • rozšíření work-out zóny
  • a unikátní prostor pro pořádání komunitních a sousedských akcí.

Nejde tedy jen o další jednoúčelovou stavbu, jak bylo ještě donedávna zvykem. Naopak. Celkově vypadá navržená koncepce velmi dobře. A nezbývá než doufat, že vše bude nakonec opravdu tak skvělé, jak to vypadá. Budeme se muset nechat překvapit. A co říkáte vy? Líbil by se vám takový stadion nebo jste u navrhovaných změn zásadně proti? Dejte nám vědět do diskuze pod článkem.

Zdroj náhledového obrázku: PROTEXT

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.