V arboretu Nový Dvůr stále něco kvete, návštěva tady rozhodně stojí za to

Arboretum Nový Dvůr v Opavě je pobočkou Slezského zemského muzea v Opavě. Návštěvu rozhodně doporučujeme začít v expozicí skleníku. Ten byl původně založen v letech 1967-1970, na ploše 1.300 m², ovšem v roce 2000 byl z důvodu špatného technického stavu zbourán a na jeho místě vznikl ošetřovatelský skleník se zázemím – ten, který můžete vidět dnes.

Vše pro milovníky botanických expozic

Můžete tu narazit třeba na typické příklady americké, africké, australské a asijské flóry tropických deštných pralesů i listnatých lesů. Nechybí ani expozice bylinek z Asie, Ameriky, Středního východu a Středomoří.

Foto: Pixabay

Arboretum je velmi populární, o čemž svědčí zejména organizované skupiny turistů doslova na každém kroku. Každoročně je největším hitem výstava živých exotických motýlů v jednom ze skleníků. Můžete je pozorovat, jak se živí šťávou z květin a jižního ovoce – a to zcela bez zábran. Necháte-li je, budou vám usedat na hlavu, ramena i ruce. Buďte tedy opatrní, ať jim neublížíte.

Co byste ještě měli vědět

Doporučujeme sledovat facebook a netratit tak přehled o aktuálních akcí. Kromě motýlů tu například pravidelně bývají k vidění kolekce balkónových květin, které vám mohu posloužit jako inspirace pro další sezóny. Každým rokem se tu objevují nejčerstvější novinky, co rozhodně není k zahození.

A jakou adresu zadat do navigace? Stěbořice 27, Nový Dvůr, 746 01. Míst pro parkování je v okolí dost, takže problém s tím mít určitě nebudete. A skvěle si odpočinete i s dětmi, které se na trávníku mohou v rámci bezpečí okolních exponátů vyběhat do sytosti. Jen pozor na větší rybník ve středu arboreta. Nejsou u něj žádná zábradlí, takže nedoporučujeme spouštět nejmenší členy výletu z dohledu.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/arboretum-novy-dvur-ve-steboricich

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.