Řecko

V Řecku začíná turistická sezona 15. června

Milujete Řecko a rádi se do této země vracíte? Aby ne, vždyť tady můžete navštívit spousty krásných míst. I letos si dovolenou v Řecku nemusíte odpouštět. Turistická sezona tady bude zahájena sice pozdě, ale přece.Termín je stanoven na 15. června. Od 1. července už budou realizovány přímé mezinárodní lety do jednotlivých destinací v zemi. Přesně takto se vyjádřil řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Testy na přítomnost koronaviru se budou provádět přímo na letištích. Jinak se také v Řecku snižuje DPH týkající se veřejné dopravy, prodeje nealko nápojů a vstupného do letních kin.

Kompletní otevření hotelů

Dojde k němu právě 15. června. Otevřeny budou opravdu všechny, a to i ty sezónní. Hotely vyznačující se celoročním provozem se otevírají 1. června. Zavřeny byly kvůli koronaviru už od března. Návštěvníci ale musí být srozuměni s tím, že budou testováni na koronavirus.

ŘeckoŘecko: Zdroj obrázku Pixabay.com

Minimální počty nakažených

Premiér se také nezapomněl zmínit o tom, že v Řecku jsou minimální počty nakažených onemocněním COVID-19. Vždyť nakaženo tady bylo 2 850 lidí a zemřelo 166. jen pro připomenutí, Řecko má okolo 10 milionů obyvatel. Čísla jsou tedy více než chvályhodná. Řecko, zdá se, zvládlo tuto krizi, velmi dobře.

ŘeckoŘecko: Zdroj obrázku Pixabay.com

Snížení DPH je logické

Každá země chce nalákat turisty s vidinou zisku. Tomu se nelze divit i v případě Řecka. DPH se sníží 1. června do 31. října. Konkrétně půjde o snížení z 24 na 13 %. Týkat se bude především:

  • veřejné dopravy,
  • vstupenek do letních kin,
  • kávy,
  • nealko nápojů.

Uvolňování už nyní

Už teď začalo Řecko s uvolňováním restrikcí spojených s koronavirovou pandemií. Od neděle už mohou věřící na modlitby a v pondělí se otevřely památky archeologického charakteru, muzea se otevřou 15. června a bary či restaurace příští týden.

Řecko: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *