Bělorusko

Vodka a hokej jako biče na koronavirus v Bělorusku

Bělorusko: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zatímco celý svět bojuje se zákeřným koronavirem způsobujícím onemocnění COVID-19, hroutí se ekonomiky, nekonajíc veřejné akce a lidé zůstávají doma, Bělorusko si s tímto velkou hlavu nedělá. Prezident Lukašenko je relativně v klidu, ač začínají prosakovat informace, že přece jenom k postupnému útlumu dojde. V čem je tato země z hlediska boje neboje proti viru výjimečná a jak se k věci staví právě její prezident? Existuje nějaká naděje, že se Bělorusko začne s koronavirem prát? Na to všechno vám odpovíme v následujících řádcích.

Hokejová a fotbalová liga v plném proudu

Jedeme dál, vždyť se nic moc neděje, jako by říkal prezident. Jak fotbalová, tak i hokejová liga jednou dál s tím, že diváci mohou fandit jako předtím. Nějaké roušky a jiné ochranné pomůcky nehrozí. Vždyť na dnešek jsou naplánovány dva zápasy nejvyšší soutěže a hraje se také pátý zápas finálové série hokejové ligy. Jen tak mimochodem, stav finálové série mezi týmy Junosť Minsk a Soligorsk je 3:1 na zápasy.

Nedávná hokejová exhibice bez koronaviru?

Hodně zajímavou se jevila také nedávná hokejová exhibice, kdy v jednom z týmů hrál běloruský prezident. Toho se poté novináři samozřejmě ptali na utkání v souvislosti s novým tipem koronaviru. Lukašenko jim odpověděl také otázkou, jestli virus někde okolo vidí. Jinak mluvil o tom, že je to v hale jako v ledničce a že virus nemá šanci. Prostě se snažil naznačit, že koronavirus pro něj a jeho zemi nepředstavuje žádnou velkou hrozbu. Jinak také hovořil o tom, že na koronavirus stačí panák vodky. Ta v Bělorusku platí obecně za tradiční všelék.

VodkaVodka a jídlo: Zdroj obrázku Pixabay.com

Jak je na tom Bělorusko z hlediska nakažených a obětí?

Jen pro představu, v Bělorusku bylo evidováno včera, tedy ve čtvrtek 2.4. 2020, 304 případů nemoci COVID-19 a 4 oběti. Otázkou zůstává také věrohodnost statistik. A změny? Aktuálně se rozhodlo o tom, že se ruší veškeré mládežnické a žákovské sportovní soutěže. To je tak ale vše.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *