Vybíráte si hotely podle hvězdiček? Zbystřete, znamenají totiž něco trochu jiného, než si většina lidí myslí

Vybíráte si hotely podle hvězdiček, Vybíráte si hotel, hotel podle hvězdiček, hotel, ubytování

Vybíráte si hotely podle hvězdiček? Zbystřete, znamenají totiž něco trochu jiného, než si většina lidí myslí. Tak máte dojem, že v pětihvězdičkovém hotelu dostanete vždy ty nejlepší služby, zatímco ten jednohvězdičkový se může jít takříkajíc zahrabat?

Pak se rozhodně nemůžete mýlit více. O kvalitě či nekvalitě ubytování to totiž nevypovídá vůbec nic. Při rezervaci hotelu nebo penzionu na příští cestu se často spoléháte na hodnocení hvězdičkami, podle kterého můžete posoudit kvalitu svého pobytu. Pravda, která se za těmito hvězdičkami skrývá, je však mnohem složitější a složitější, než si většina lidí uvědomuje.

Označení napříč celým světem? Ale vůbec ne

Navzdory obecnému přesvědčení hotelový průmysl nemá pro svůj systém hodnocení hvězdičkami celosvětový standard. Tato nejednotnost znamená, že pětihvězdičkový zážitek v jedné zemi nemusí odpovídat stejnému hodnocení jinde, což vede k variabilitě, která vyvolává mnohdy nepříjemné zklamání. Hvězdičky, které mají symbolizovat úroveň služeb, vybavení a celkovou kvalitu, jsou totiž mnohem subjektivnější, než se zdá.

Foto: Pixabay

Subjektivita hvězdiček

Systém hodnocení hvězdičkami je rozdělen do pěti kategorií, z nichž každá slibuje postupné zlepšování kvality a služeb. Tyto klasifikace se však mohou v jednotlivých zemích, a dokonce i v rámci regionů téže země, výrazně lišit v závislosti na kritériích stanovených místními turistickými centrálami nebo soukromými organizacemi

Jak se vyznat v kategoriích hotelů

  1. Turistická třída *: Očekávejte základní ubytování s minimálním vybavením a případně společnými koupelnami.

  2. Standardní třída **: O stupeň vyšší třída nabízí vlastní koupelny a skromný výběr toaletních potřeb.

  3. Třída Comfort ***: Tato kategorie nabízí lépe vybavené pokoje a koupelny a výhody jako televizi, výběr nápojů a každodenní úklid.

  4. První třída ****: Tato zařízení nabízejí prostornější ubytování, lepší vybavení pokojů a služby, jako je 24hodinová recepce, wellness a fitness.

  5. Luxusní třída *****: Vrchol hotelového luxusu, který nabízí rozsáhlé služby včetně 24hodinové pokojové služby, parkování s obsluhou a přístup k exkluzivním službám, jako jsou lázeňské služby.

Zdroj: https://www.dtest.cz/clanek-9658/co-znamenaji-hotelove-hvezdicky?utm_source=GoG&utm_medium=All&utm_campaign=2_DSA_CZ&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw2a6wBhCVARIsABPeH1vk7vEh0hKOloRWsvFzvl6n_jftiUsC84-_qSgCiUeg7AraXg478YoaAhGEEALw_wcB, https://www.invia.cz/blog/co-znamenaji-hotelove-hvezdy/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.