gc4

Výlet ponorkou, písečné duny i hory aneb lákadla Kanárských ostrovů

Prší tu jen dva týdny v roce, po zbytek dnů vás tu uvítá báječné sluníčko. Kanárské ostrovy v čele s Gran Canaria je proto oblíbenou celoroční destinací pro výletníky z celého světa.

Už sama geografie ostrova Gran Canaria je velmi zajímavá. Seshora vypadá jako velký kruh a na dvě části ho dělí pohoří, dosahující svým nejvyšším vrcholem téměř ke 2 000 metrů výšky. Zatímco jih ostrova pokrývají písečné pláže, jihozápad zase nabídne skalnaté pobřeží. Ale najdete tu i oblast s bílými písečnými dunami jako na Sahaře nebo několik chráněných krajinných oblastí s téměř nedotčenou přírodou.

Puerto Mogan a výlety ponorkou

Ještě donedávna bylo tohle půvabné letovisko jen prostou rybářskou vesničkou. Dnes sem láká turisty nejenom rozvinutá infrastruktura, ale také vysoké hory a bohatý podmořský život. Nechybí ani několik vraků lodí, k nimž se můžete potopit v některé z miniponorek. Lístky koupíte přímo v přístavu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kanárské ostrovy jsou ideální i pro aktivní odpočinek

Nejvyšším vrcholem Gran Canarie je Pico de Las Nieves (1949 m). Můžete dojít až na vrchol a budete překvapeni, jak málo náročný tenhle trek je. A zdaleka nejde o výjimku. Ovšem najdete tu i mnohem těžší výzvy. Třeba skalní útvary Roque Nubo a Roque Bentayga opravdu nejsou pro začátečníky.

Nejkrásnější botanická zahrada ve Španělsku

Jardín Canario je označována za tu nejlepší ve Španělsku. Obdivovat tu můžete přes 2 000 druhů květin a stromů, z nichž okolo 500 nenajdete nikde jinde než na Kanárských ostrovech. Mezi nejobdivovanější expozice patří Zahrada kaktusů a vstup dovnitř je zcela zdarma. Bez potíží tu však můžete strávit opravdu celý den.

A kde si odpočinout po náročném dni? Určitě na nejkrásnějších plážích Gran Canarie – Playa del Ingles a Maspaloma Dunes.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *