Dovolená

Vysoké Tatry a letošní sezóna – na jaké novinky se těšit

Vysoké Tatry patří mezi oblíbené turistické destinace. A majitelé jednotlivých hotelů, klubů a dalších turisticky atraktivních míst se snaží dělat všechno pro to, aby letošní letní sezona ještě stála za to.

A to i přesto, že byly aktuálně zrušeny např. všechny termíny hudebních či sportovních akcí. Nemusíte se však bát, že se dostanete někam, kde bude nekonečná nuda. A na co se můžete těšit?

Zrušené závody? Virtuální podoba sezónu zachrání

Milujete závody všeho druhu? A nedáte dopustit na běh mezi tatranskými vrcholky, obklopenými svěží zelení? A k tomu všemu ještě rádi porovnáváte své výsledky s ostatními? Pak vsaďte na letošní novinku – virtuální závody. Stačí si nainstalovat některou z připravených aplikací, a ta vám sama navrhne individuální běžeckou trať. Jakmile ji absolvujete, zapíše se váš výsledek do síně slávy. A co víc – ti nejlepší budou moci soutěžit o zajímavé ceny. První „horské“ virtuální závody by se měly spustit už v červnu, v srpnu je pak naplánováno i spuštění City Trail.

Tatry

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Město Vysoké Tatry a jeho lákadla

Letní dny si však můžete zpříjemnit i přímo ve městě. Například město Vysoké Tatry plánuje rozjet skrz historické centrum staré tramvaje. Tramvaj Kometa a další sveze návštěvníky i se živou hudbou. Za tímhle zážitkem doporučujeme zamířit zejména o víkendu a těšit se můžete na báječnou dobovou atmosféru města.

Odběrové místo na COVID-19 i v aquaparku

Počítáte s tím, že pro návrat do ČR budete ještě nějako dobu potřebovat negativní test na koronavirus? Ve Vysokých Tarách s tím počítají také a odběrová místa tu vznikají doslova jako houby po dešti. Jedno najdete třeba i v termálním aquaparku v Popradu a výsledky budou hotové do 24-48 hod. Po příjezdu se tedy necháte otestovat a domů se budete vracet už se všemi potřebnými formalitami. A to se rozhodně vyplatí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *