Wu-chanská nemocnice jako zdroj pandemie koronaviru

Koronavirus v Africe

Pro milovníky cestování jsou stávající omezení tím vůbec nejhorším, co je mohlo potkat. Dlouho se spekulovalo tom, že vše má na svědomí Čína, která dlouho zatajovat informace. A nyní se zdá, že se tyto fámy skutečně podařilo prověřit.

Nový výzkum na webovém portálu Zenodo (DOI 10.5281/zenodo.4119263), publikovaný doktorem Stevenem Quayem, M.D., PhD., ředitelem hned dvou terapeutických programů zaměřených na covid-19 ve firmě Atossa Therapeutics, Inc. (index NASDAQ: ATOS), má totiž poměrně jednoznačné závěry.

Co prozradí uložené biologické vzorky

Projekt se zaměřil na analýzu biologických vzorků, uložených ve Všeobecné vojenské nemocnici čínské lidové osvobozenecké armády ve Wu-chanu. První pocházejí už z 10. prosince 2019, takže indicie k tomu, že se něco děje, měla zodpovědná místa už několik týdnů předtím, než došlo k ohlášení problému.

Koronavirus Itálie

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Patrný byl i přenos z člověka na člověka, záznamy už v samých počátcích hovoří o hned čtyřech pacientech. A pacient nula? I ten se pravděpodobně našel. V jeho těle byl nalezen typ koronavirus, který se geneticky nejvíce přiblížil netopýřímu viru z Virologického institutu ve Wu-chanu (Wuhan Institute of Virology – WIV). Jako „nejbližšího příbuzného nového koronaviru 2019-nCoV“ ho označili sami vědci z laboratoře.

Cesta metrem jako riziková záležitost

Referát se dále věnuje wuchanskému metru, konkrétně lince 2, na které se nachází jak zmíněná laboratoř, tak i vojenská nemocnice. I to totiž pravděpodobně velmi silně přispělo k šíření viru do světa. Metrem totiž každý den jezdí okolo 5 % populace města, navíc na něj navazují vysokorychlostní vlaky a další významné dopravní uzly. Šíření nemoci tak nestálo nic v cestě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Protext

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.