Micky mouse

Zábavní gigant Disney dosáhl za 2. čtvrtletí masivní ztráty

Milujete svět Walta Disneye a rádi si občas vyrazíte do některého z jeho parků? Pak vězte, že už samozřejmě opět můžete, nicméně radost u této společnosti v poslední době rozhodně velkou nemají. A není se čemu divit, vždy se za tři měsíce dostali na gigantickou ztrátu 4, 7 miliardy dolarů. Konkrétně se tak stalo za březen, duben a květen. Oproti loňskému roku zisky klesly za stejné období o 1,8 miliardy dolarů.   

Zavření tematických parků

Na vině bylo samozřejmě zavření tematických parků této společnosti, k němuž v důsledku pandemie muselo dojít. Ve srovnání s loňským rokem došlo u tematických parků k poklesu příjmů o 85 %. S touto informací přišla finanční ředitelka Christine McCarthy. Jinak klesl zisk Disney o 42 %, a to konkrétně na 11,8 miliardy dolarů.

Disney park

Disney park: Zdroj obrázku Pixabay.com

Uzavřeno bylo takřka všechno

Rozhodně se nejednalo pouze o tematické parky. Zavřena byla i mnohá letoviska s atrakcemi. Zapomenout nelze ani na výletní plavby. Právě ony také patří mezi nezanedbatelné zdroje příjmu společnosti Disney.

Park v Hongkongu byl znovu uzavřen

I v Asii to vypadalo, že se parky znovu otevřou. Stalo se tak, nicméně na rozdíl od Shanghai Disney Resort byl třeba takový Hongkongský Disneyland Resort v měsíci červenci opět uzavřený.

Zdroj dat: edition.cnn.com

Mickey Mouse: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *