Zaleťte si do tepla: Spojené arabské emiráty nabízí skvěle zážitky

Dubaj

Podívejte se na Bocelliho tančící studny z kilometrové výšky, zatímco vám město mizí před očima v bouři, zalyžujte si ve čtyřiceti stupních, prožijte den na královském parníku a zakončete ho v Arabské poušti pod milionem hvězd.

Dubaj je otevřená turistům a k průkazu stačí negativní PCR test nebo potvrzení o očkování či překonání COVID-19. Kromě toho je povinné zdravotní pojištění. Pokud jde o návrat zpět do České republiky, neexistují žádná omezení. Kromě toho je cílem, který získal vyznamenání za dohled nad bezpečností návštěvníků i pracovníků v cestovním ruchu. Představíme vám tedy to nejlepší ze Spojených arabských emirátůSpojených arabských emirátů.

Dovolená v Abu Dhabi

Na břehu Perského zálivu se nachází moderní město Abú DhabíAbú Dhabí, které je považováno za srdce Spojených arabských emirátů. Stejně jako ostatní oblasti v zemi má i Abú Dhabí svou nejrychlejší horskou dráhu na světě nebo nejšikmější výškovou budovu. Největší fascinací však zůstává nádherné pobřeží.

Abu DhabiAbu Dhabi: Foto Pixabay

Kam ještě zajet?

1. Burj Khalifa

Začněme tím nejdůležitějším. Než se podíváte na město z blízkosti, podívejte se na něj z výšky. Tato stavba neboli zázrak designu a stavebnictví, je zajímavostí města. Je vysoká 828 metrů a má 162 pater.

Burj KhalifaBurj Khalifa: Foto Pixabay

2. Ras Al Chajma

Fascinující dlouhé pobřeží s výjimečně světlým pískem a koupání v purpurově modrém moři. Většina pobřeží je lemována pomerančovníky a datlovými palmami, což dodává místu skutečně fascinující atmosféru. Až se nabažíte moře, čeká vás třetí největší vodní zastávka na světě — Ice Land. Ras Al ChajmaRas Al Chajma není jen o odpočinku u moře. Golfoví milovníci budou ohromeni komfortem a vysokou kvalitou golfových hřišť. Významnou pozornost navíc přitahují každoroční závody velbloudů, které se konají od prosince do února. V Emirátech se jedná o národní sport, spíše jako u nás koňské dostihy.

3. Dubai Garden Glow

Jste na výletě s dětmi a přemýšlíte, kde je nechat řádit? Tohle může být to pravé místo, protože zastávka DubaiDubai Garden Glow je opravdu jedinečná. Vyberete si ze zastávek Řemeslná výroba, Dinopark, Park kouzel nebo v Ledovém parku. Optické iluze, 3D řemeslná díla a miliony zářících světel jsou zárukou zábavy.

dubai-garden-glow

Dubai Garden Glow: Foto Pixabay

4. Dubajské akvárium a ponořená zoo

Opět něco pro partnery a rozmanité pohledy. Je toho spoustu k vidění. Jsou zde tři zóny. Akvarijní nádrž, kde můžete objevit více než 140 druhů mořských živočichů. 48 metrů dlouhý podvodní skleněný tunel. A zoologická zahrada, ale jak už bylo řečeno — ponořená. Budete se moci přiblížit k živočichům, zatímco se budete potápět a potápět.

Zdroje info: pelipecky.cz, vistabudhabi.ae

Abu Dhabi: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.