Zařiďte si příjemný pobyt na zámku, kde se zrelaxujete

Zámek

Poznejte krásy České republiky a užijte si královský pobyt na některém z českých zámků. Při této příležitosti si můžete vychutnat historickou atmosféru, vyzkoušet si masáže a navštívit zajímavá místa v okolí. Pokud hledáte tipy na zajímavá místa, kam můžete vyrazit na prodloužený víkend a dobít si baterky, máme pro vás pár skvělých nápadů. Na zámcích si užijete pohádkové komnaty, wellness a lázeňský relax. Ať už se rozhodnete zůstat na zámku a využít jeho služeb, nebo vyrazíte do okolí na podzimní vlastivědné výlety, záleží jen na vás.

Novogotický zámek Herálec

Národní kulturní památku na Vysočině najdete v okrese Havlíčkův Brod. Pokud hledáte romantiku jako z pohádkového filmu, zdejší stylové pokoje vás vrátí do dob bohatých zámeckých pánů a šlechticů. Můžete si zaplavat v bazénu pod klenutým stropem, projít se v anglickém parku z 18. století nebo si užít památky. V blízkém okolí je Betlém v Hlinsku nebo známý poutní kostel na Zelené hoře.

Zámek tří císařů Zbiroh

Láká vás představa spaní v pokojích, kde pobývali i císaři Karel IV., Zikmund Lucemburský, Rudolf II. nebo slavní umělci Alfons Mucha a Ema Destinnová? Pak se vydejte do novorenesančního hotelu v okrese Rokycany. Hrad ze 13. století byl přestavěn na zámek a od roku 1958 je chráněn jako národní kulturní památka – mimo jiné zde najdete nejhlubší hradní studnu v Evropě.

Zámek Krč

Zámek Krč
Foto: Wikimedia commons, VitVit, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kr%C4%8D_z%C3%A1mek_sv._Havel_6.jpg#/media/File:Kr%C4%8D_z%C3%A1mek_sv._Havel_6.jpg

Nově zrekonstruovaný novogotický zámek se nachází v Praze 4 na místě tvrze ze 13. století. Najdete zde hotel s anglickým parkem, několika rybníky a golfovým hřištěm. Odtud se můžete vydat do metropole a poté se vrátit do klidu wellness procedur.

Lovecký zámek Lužec

Za odpočinkem do Krušných hor můžete uniknout nejen na podzim. Jen kousek od Karlových Varů najdete lovecký zámek českého krále Karla IV. s autentickými středověkými interiéry. Stavba pochází ze 14. století a údajně sloužila také jako laboratoř císaře Rudolfa II., kde hledal recept na elixír věčného mládí. Dnes si zde užijete různé procedury a vodu z léčebného pramene.

Barokní zámek Liblice

Krásný barokní zámek v okrese Mělník je dodnes pod ochranou Akademie věd ČR, konají se zde mezinárodní konference. Ubytujete se zde v pokojích s historickým nábytkem a vydat se můžete na výlety po krásném okolí. Co víte, třeba si uděláte výlet na čtyřkolkách nebo na koních ze zámeckých stájí. Zabavit se můžete i jízdou zručnosti na velkém traktoru.

Zámek Kamenný Dvůr Kynšperk

V Kynšperku nad Ohří v okrese Sokolov se nachází zrekonstruovaný pozdně barokní zámek Kamenný Dvůr. Tento zámek byl dostavěn a restaurován v roce 2004 podle dochovaných dokumentů. Kromě stylového ubytování nabízí i prohlídky pro turisty. Pokud vám nestačí se unavit ve wellness, můžete se vydat do nedalekého okolí. V blízkosti se nachází Loket, jehož historické centrum se objevilo v bondovce Casino Royale a místní hrad je jedním z příkladů středověkého umění!

Lázně Vráž

Lázně
Foto: Pixabay

Lázně Vráž ležící u města Písek jsou provozovány jako lázeňský komplex v novogotickém zámku. V roce 1881 byl přestavěn na místě staršího vyhořelého zámku a v roce 1936 se z něj stalo sanatorium, které sloužilo i Wehrmachtu jako rehabilitační středisko pro vojáky s plicními chorobami. Dnes kromě relaxačních a zkrášlujících procedur nabízejí i léčebné procedury při problémech s nervovým a pohybovým aparátem.

Zdroje info: kudyznudy.cz, forbes.cz

Náhledové foto: Pixabay