Snowboard

Zavřené skiareály: Zbytečná tragédie po česku

O lyžování si v letošním roce můžete nechat zřejmě tatím jen zdát. Skiareály upadnou do zimního spánku i přesto, že mnohé už zahájily provoz. Koronavirus to ale chtěl trochu jinak. Nebo spíše naše vláda? Ano, nejspíše je za b správně. Důvodů, proč by mohly být dále v provozu, se najde spousta. Při dodržení opatření je totiž riziko nákazy minimální. O žádném extrémním boomu z hlediska návštěvnosti se hovořit nedá.

Pár lidí na sjezdovce, pohoda

My jsme vyrazili do malého beskydského skiareálu Mezivodí. I před doslova tristní počasí byla sjezdovka velmi solidně zasněžená a mohli jsme jezdit prakticky sami. Skiservis byl v provozu, pod svahem bylo výdejní okénko. Vlekařů a obsluhy bylo méně, ale byli přátelští a měli radost, že jim to alespoň v rámci možností funguje. O žádném nátřesku a hromadění lidí nemohla být řeč ani v nejmenším. V nedaleké Bílé tomu bylo zpočátku jinak.

Mezivodí

Ski areál Mezivodí: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Bílá byla plná lyžařů, ale…

Ve skiareálu Bílá se samozřejmě hned po jeho otevření vytvořily fronty lidí, nicméně ti se řadili speciálně dle hygienických požadavků. Dodržovali vzdálenosti a lyžovali. Další dny už počet klesal. Když člověk ostatně i onen první den viděl větší řadu, mohl to vzdát. V Bílé se nám to stalo už dříve a žádný koronavirus neexitoval. Prostě byl o zimní sporty velký zájem, nic víc.

Mezivodí

Občerstvení v Mezivodí: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Likvidace byznysu

Podobně jako u restaurací a obchodů se i v případě provozování vleků jedná o likvidaci byznysu. Přitom riziko nákazy je nepoměrně menší, než by tomu bylo právě v případě restaurací a obchodů. Pobyt na čerstvém vzduchu je doporučován nejedním odborníkem. Nyní se můžeme jen dívat na kopy technického sněhu, který bude na horách stát jen tak ladem a skladem. Koronavirus je určitě velkou hrozbou, nicméně přístup k němu by měl být mnohem racionálnější.

Snowboard na sněhu: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

12 komentářů

  1. Mira Odpovědět

   Nevím čí zdraví a život zachrání nesmyslné zavření sjezdovek… sport na horách zdraví leda tak utužuje… sezení doma na prdeli a vyžírání se to zdraví ohrožuje… takovou hovadinu jako vy k tomuto může napsat jen někdo naprosto neznalý problematiky lyžování… stejně jak ti ve vládě kteří rozhodnou o zavření sjezdovek a přitom zřejmě ani neví jak vypadají lyže…

  1. Helbron Drew Odpovědět

   Můžeš s tou defenestraci začít. Tací jako ty o ní furt kecaj a přitom jste zbabělci co nikdy nevytahnou paty když mají být venku nějaké protesty. Žvanile

 1. Naděžda Odpovědět

  Majitelé,a zaměstnanci těch areálů jsou prostě ovce. A stejně jako ty zvířata na pastvě se můžou v létě živit okusováním trávy.
  Jestli ani dnes v 21. století nikdo neví jak se postavit agendě globalistů, tak ať si tu svoji pasivitu náležitě užije.

 2. Zdenek Najbert Odpovědět

  Svět se zbláznil a my to musíme bezmyšlenkovitě opakovat po druhých….Z dětství si vzpomínám jak mě táta kdysi říkal: „a když ti někdo řekne abys skočil z okna tak taky skočíš?“…To jen dokumentuje tu naši hloupost napříč vládou,voliči koblih a hradního agenta ve službách cizích mocností.Ovcí bude prostě vždy více než ovčáckých psů,ale jednou se ucho utrhne a přijde defenestrace.Doufejme,že dříve,než bude ČR nenávratně zadlužena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *