Zimní Virtuální Hry lákají k pohybu – zapojit se může opravdu kdokoliv

6 sportů, 6 medailí, 1 velká výzva – přesně to na vás čeká, pokud se letos rozhodně vrhnout na sport tak trochu jinak. Pokud vás totiž nebaví dlouhé fronty ve vašich oblíbených sportovních centrech nebo jednoduše hledáte motivaci k pohybu, vyzkoušejte tento nápad.

Zimní virtuální hry propojují skutečné sportování s on-line světem a nabízí jedinečnou motivaci k tomu prožít zimní období aktivně. Jde o skutečnou výzvu, která vám dá pořádně zabrat.

Virtuální? Ne tak úplně

Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní zažívají sportovci v reálném světě. A jak je to možné? Závodí se v šesti sportovních disciplínách:

  • běh,
  • běžecké lyžování,
  • sjezdové lyžování,
  • snowboarding,
  • vertikální chůze
  • a skialpy.

Registrace i účast jsou přitom zdarma (stačí jen navštívit stránky zimnivirtualnihry.cz). A kdy a jak se zúčastnit? Závod probíhá až do 28. 2. a závodí se nejen v rychlosti, ale také ve vytrvalosti či v získávání výškových metrů.

Foto: Pixabay

Zapojit se může opravdu každý

Princip je jednoduchý, účastník se prostřednictvím webu za pár vteřin přihlásí k závodům, které ho nejvíce osloví. A pak už následuje ta zajímavější část – získá totiž i startovní číslo, které si může vytisknout. Svou vybranou disciplínu absolvuje kdekoli na světě, na závěr pak už jen na web nahraje důkaz o absolvované aktivitě. Každý účastník obdrží diplom a zájemcům přijde po skončení závodu originální medaile přímo do schránky.

A co je vlastně cílem projektu? Motivovat k pohybu všechny lidi bez rozdílu. A nemusí se bát ani rodiče, připravené jsou i tratě pro děti. Tak co říkáte – dopřejete si letos takovouto výzvu?

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Zimní Virtuální Hry, 6 sportů, 6 medailí, 1 velká výzva | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.