Kovová myš

Zvířata, která neutečou: V Kovozoo se budete bavit

Už jste bylo v Kovozoo? Ještě ne? Pak se určitě odhodlejte a vyrazte do Uherského Hradiště, respektive Starého Města. Právě tady se totiž unikátní zoologická zahrada plná kovových zvířat nachází. Prohlédnout si tady můžete neskutečnou porci exponátů. My se v následujících řádcích zaměříme na to, co lze zhlédnout a přidáme také několik fotografií, jež jednoznačně dokumentují krásu této jedinečné atrakce.

Už maják zaujme

Ještě před vstupem do Kovozoo vás zaujme maják. Tento solitér je fakticky jakousi rozhlednou, do jejíchž útrob můžete vstoupit. Hned vedle něj je pirátská loď, ze které se můžete podívat do okolí. Vše bezplatné. Když se pokocháte pohledy, můžete vyrazit obdivovat kovová zvířata. Matičky, šroubky, kusy plech, ložiska. Zvířata jsou složena fakticky ze všech možných kusů kovu.

Kovoví medvídci

Kovoví medvídci Kovozoo: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Kovový pes

Kovový pejsek: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Pár živých tvorů

Po vstupu do Kovozoo brzy následuje místo, kde se budou bavit hlavně malé děti. Je tady taková malá farma. K vidění jsou hlavně kozy. Poté už můžete pokračovat třeba po vyvýšených lávkách, kde si prohlédnete likvidaci kovového odpadu z ptačí perspektivy. Dolů zpět do Kovozoo sestoupíte Kongresovým centrem. Dostanete se do otevřeného prostoru, kde jsou k vidění dopravní prostředky. Prohlédnete i tramvaj, staré vagóny, auta a třeba vlezete i do letadla.

Vyhlídka

Vyhlídka v Kovozoo: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Kovový los

Kovová los v Kovozoo: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Trocha adrenalinu na motokárách

Na ty ale musíte jít mimo areál Kovozoo. Tu objedete směrem na Kunovice. Půjčíte si některý z rychlých strojů a můžete jezdit. Mimo jiné je k dispozici i monopost, který je upravený pro jízdu rodiče s dítětem.

Kovová myš v Kovozoo: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *