Zvířata, která neutečou: V Kovozoo se budete bavit

Kovová myš

Už jste bylo v Kovozoo? Ještě ne? Pak se určitě odhodlejte a vyrazte do Uherského Hradiště, respektive Starého Města. Právě tady se totiž unikátní zoologická zahrada plná kovových zvířat nachází. Prohlédnout si tady můžete neskutečnou porci exponátů. My se v následujících řádcích zaměříme na to, co lze zhlédnout a přidáme také několik fotografií, jež jednoznačně dokumentují krásu této jedinečné atrakce.

Už maják zaujme

Ještě před vstupem do KovozooKovozoo vás zaujme maják. Tento solitér je fakticky jakousi rozhlednou, do jejíchž útrob můžete vstoupit. Hned vedle něj je pirátská loď, ze které se můžete podívat do okolí. Vše bezplatné. Když se pokocháte pohledy, můžete vyrazit obdivovat kovová zvířata. Matičky, šroubky, kusy plech, ložiska. Zvířata jsou složena fakticky ze všech možných kusů kovu.

Kovoví medvídci

Kovoví medvídci Kovozoo: Foto Radek Štěpán

Kovový pes

Kovový pejsek: Foto Radek Štěpán

Pár živých tvorů

Po vstupu do Kovozoo brzy následuje místo, kde se budou bavit hlavně malé děti. Je tady taková malá farma. K vidění jsou hlavně kozy. Poté už můžete pokračovat třeba po vyvýšených lávkách, kde si prohlédnete likvidaci kovového odpadu z ptačí perspektivy. Dolů zpět do Kovozoo sestoupíte Kongresovým centrem. Dostanete se do otevřeného prostoru, kde jsou k vidění dopravní prostředky. Prohlédnete i tramvaj, staré vagóny, auta a třeba vlezete i do letadla.

Vyhlídka

Vyhlídka v Kovozoo: Foto Radek Štěpán

Kovový los

Kovová los v Kovozoo: Foto Radek Štěpán

Trocha adrenalinu na motokárách

Na ty ale musíte jít mimo areál Kovozoo. Tu objedete směrem na Kunovice. Půjčíte si některý z rychlých strojů a můžete jezdit. Mimo jiné je k dispozici i monopost, který je upravený pro jízdu rodiče s dítětem.

Kovová myš v Kovozoo: Náhledové foto Radek Štěpán

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.