9 destinací, kam vyrazit na líbánky

Moře

Líbánky, jsou pro mnohé páry tím krásným obdobím, kdy hodí starosti, které měli s přípravou svatby za hlavu a naplno si užijí svou vysněnou dovolenou. Pokud stále váháte, kam vyrazit, máme pro vás 9 tipů, kterými se můžete inspirovat. Pozor si dejte akorát na to, že pokud si jako žena změníte po svatbě příjmenízměníte po svatbě příjmení, pas vám platí pouze 3 měsíce na staré jméno. 

A nyní už se pojďme podívat, kam můžete na líbánky vyrazit: 

1. Mexický Yucatán

Yucatán je jedním z nejzajímavějších a nejrozmanitějších regionů Mexika. S bohatou historií, impozantními krajinnými rysy a jedinečnou kulturou je to místo, které fascinuje návštěvníky z celého světa. Ať už jde o magické podzemní zatopené podzemní jeskyně – cenoty, karibksé pláže nebo impozantní památky Mayské civilizace, na své si tu přijde zkrátka každý. S plánováním vašich líbánek vám pomůže praktický průvodce Yucatánempraktický průvodce Yucatánem.  

Nadšení z této destinace budou i milovníci gastronomie. Yucatánská kuchyně je výsledkem kombinace mayských tradic, koloniálních vlivů i moderní mexické kuchyně. Klasická jídla zahrnují „cochinita pibil“ (pečené vepřové maso), „sopa de lima“ (limetková polévka) a „panuchos“ (tortilly naplněné fazolemi).

Akčnější dvojice se mohou těšit i na potápěčské výlety, výlety do džungle, rybaření, plachtění, potápění v cenotách a mnoho dalšího.

mario-la-pergola-huMh6cfhl_o-unsplashFoto: Unsplash

2. Maledivy

Maledivy jsou synonymem pro luxusní, romantickou dovolenou. Skládající se z více než 1 000 korálových ostrovů rozesetých po Indickém oceánu, tato destinace je jako stvořená pro líbánky. Téměř každý ostrov je klenotem s bílými písečnými plážemi, omývaným třpytivými modrými vodami. Izolace a soukromí, které tyto ostrovy nabízejí, vytvářejí dokonalou atmosféru pro novomanžele, kteří hledají klidný únik od všedního dne.

Kromě idylických krajin vás čekají resorty světové třídy, kde každý detail je promyšlený tak, aby vaše líbánky byly nezapomenutelné. Mnoho resortů nabízí bungalovy postavené přímo nad vodou, kde můžete sledovat ryby plavající pod vašimi nohama a usínat za zvuku oceánských vln. Maledivy jsou také potápěčským rájem s bohatými korálovými útesy, barevnými rybami a dokonce i možností potápění s žraloky. Navíc, díky ekvatoriální poloze ostrovů, můžete očekávat teplé a slunné počasí téměř po celý rok.

MaledivyFoto: Unsplash

3. Santorini, Řecko

Santorini je jedním z nejikoničtějších a nejromantičtějších míst v Řecku, což ho činí ideálním místem pro líbánky. Ostrov s jeho post-apokalyptickými výhledy na kalderu, zářícími bílými budovami s modrými kupolemi a zářivými západy slunce je obrazem, který jednoduše nemá obdoby. Skalnaté útesy Santoriniho vystupující z hlubokomodrého moře vytvářejí dramatickou krajinu, která láká novomanžele z celého světa.

Přírodní krása ostrova je jen začátek. Kromě úžasných výhledů a krásných pláží nabízí SantoriniSantorini také bohatou historii a kulturu. Prozkoumávání archeologických nalezišť jako je Akrotiri nebo návštěva jednoho z místních vinařství je skvělým způsobem, jak se ponořit do kultury ostrova. Městečka Oia a Fira jsou proslulá svými úzkými uličkami, luxusními butiky a restauracemi, kde můžete ochutnat tradiční řeckou kuchyni.

Santorini

Foto: Unsplash

4. Bali, Indonésie

Bali, známý také jako „Ostrov bohů“, je jedním z nejoblíbenějších míst pro líbánky díky své nádherné přírodě, bohaté kultuře a přátelským místním obyvatelům. Ostrov nabízí nekonečné pláže, bujnou džungli, malebné rýžové terasy a posvátné chrámy, které tvoří dokonalé kulisy pro romantiku a dobrodružství.

Bali je skutečným rájem pro milovníky kultury a přírody. Od tančících vystoupení v Ubudu, přes návštěvu posvátného chrámu Uluwatu na útesu, až po relaxaci na plážích Seminyak nebo Kuta. Pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, jsou zde wellness střediska a luxusní resorty s nezapomenutelnými balínskými masážemi. Bali je také domovem řady aktivit, včetně surfování, potápění a trekkingu na sopku.

guillaume-marques-bnMPFPuSCI0-unsplashFoto: Unsplash

5. Nový Zéland

Nový Zéland, tvořený dvěma hlavními ostrovy, je zemí nesmírné přírodní krásy, od majestátních hor až po zářivé jezera. Pro novomanžele hledající kombinaci dobrodružství a romantiky je to jedno z nejlepších míst na světě.

Se svými impozantními horskými řetězci, geotermálními oblastmi a hlubokými fjordy je Nový Zéland skvělým místem pro milovníky přírody. Města jako Queenstown a Rotorua nabízejí adrenalinové zážitky, zatímco oblasti jako Marlborough Sounds nebo Bay of Islands jsou ideální pro klidné odpočinek u vody.

sophie-turner-LZVmvKlchM0-unsplashFoto: Unsplash

6. Island

Island je zemí kontrastů a zázraků. Od mrazivých ledovců po burácející horké prameny, tento ostrov nabízí nekonečné dobrodružství a nádherné přírodní scenérie, které nikde jinde na světě nenajdete.

Island je často označován za „Zemi ledu a ohně“ díky jeho ledovcům a četným činným sopkám. Zde můžete navštívit impozantní vodopády jako Gullfoss, sledovat, jak gejzír Strokkur pravidelně vystřikuje horkou vodu do vzduchu, nebo se procházet po černých písečných plážích Reynisfjara s jejími impozantními bazaltovými sloupy.

Díky své poloze poblíž polárního kruhu je Island jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování polárních světel. Během zimních měsíců tančí tato světla v nádherných barvách na noční obloze. Naopak v létě zase ostrov zažívá „bílé noci“, kdy slunce sotva zapadá a dny se zdají být nekonečné.

robert-lukeman-zNN6ubHmruI-unsplash

Foto: Unsplash

7. Dominikánská republika

Dominikánská republika, položená na východní části ostrova Hispaniola, je krajina rozmanitých krajin, bohaté historie a srdečných lidí. Od zlatavých pláží a tyrkysových vod po hory a tropické deštné pralesy, tato karibská destinace nabízí širokou škálu zážitků pro každého návštěvníka.

Dominikánská republika je domovem některých z nejkrásnějších pláží na světě, zejména v Punta Cana a Bavaro. Ale to není vše – země se může pochlubit také impozantními hory jako Pico Duarte a tajemnými jeskyněmi, např. v národním parku Los Tres Ojos. Pro milovníky přírody je zde mnoho k objevování, od šnorchlování po trekking.

antonella-vilardo-QYNIaf4dFCI-unsplashFoto: Unsplash

8. Jedna z evropských metropolí

Evropa je domovem některých z nejkrásnějších a nejbohatších měst na světě, což je činí ideálním místem pro objevování kultury, historie a gastronomie. Mezi těmito metropolemi vynikají klenoty, jako je: Budapešť, Paříž, Londýn nebo naše krásná Praha.

Budapešť: Známá jako „Perla Dunaje“, Budapešť je fascinujícím spojením dvou měst – Budína a Pešti, které jsou odděleny majestátní řekou Dunaj. Zde můžete procházet historickými uličkami, navštívit nádherný parlament, relaxovat v tradičních termálních lázních nebo ochutnat místní speciality jako gulyáš a palačinky.

Paříž: Není divu, že Paříž je nazývána „Městem světel“. Je to hlavní město módy, umění a gastronomie. Navštívit Eiffelovu věž, procházet se podél Seiny, objevovat tajemství Louvru nebo jednoduše relaxovat v jednom z pařížských kaváren a sledovat svět kolem sebe je zážitek, který by neměl chybět v žádném itineráři.

Praha: Pokud nechcete nikam daleko, vyražte objevovat Prahuobjevovat Prahu. Naše hlavní město je skvostem střední Evropy. Staroměstské náměstí s jeho astronomickým orlojem, nádherný Pražský hrad dominující městu nebo malebná Malá Strana, to vše tvoří jedinečnou kombinaci gotiky, baroka a renesance, která oslní každého návštěvníka.

Londýn: Hlavní město Spojeného království, je světovou metropolí, kde se historie, kultura a modernita spojují v jedinečnou harmonii. Z ikonického panoramatu podél Temže, přes historické paláce až po avantgardní umění, Londýn oslovuje návštěvníky z celého světa svou nesmírnou diverzitou a energií.

PrahaFoto: Unsplash

9. Japonsko

Japonsko, krajina vycházejícího slunce, je místo, kde se tradiční svět střetává s ultramoderní realitou. Od nádherných chrámů po mrakodrapy šplhající se k obloze, od kvetoucích sakur po rychlé šinkanseny, Japonsko nabízí nezapomenutelné zážitky na každém kroku.

Japonsko se pyšní svými historickými místy, jako jsou starobylé chrámy v Kjótu nebo hrad Himeji, které jsou dokonalými příklady tradiční japonské architektury. Současně však ve městech jako Tokio a Osaka můžete zažít pulzující srdce moderního Japonska s jeho neonskými světly, futuristickými budovami a živým nočním životem.

Zdroje info: discoveringprague.com, czechtheworld.com

Náhledové foto: Unsplash

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.