Proč byste měli navštívit národní park Acadia. Potěší rozmanitou krajinou i různými druhy túr

Objevte okouzlující krásu národního parku Acadia ve státě Maine, kde drsné pobřeží, majestátní hory, nedotčená jezera a úžasné podzimní listí vytvářejí podmanivou přírodní tapiserii. Zde jsou přesvědčivé důvody, proč navštívit tuto pozoruhodnou destinaci.

Národní park Acadia se může pochlubit rozmanitou a obdivuhodnou krajinou. Obdivujte drsné žulové útesy podél pobřeží, kde se tříští vlny s dramatickými útesy. Prozkoumejte lesní stezky vedoucí k úchvatným výhledům na Atlantický oceán. Z hory Cadillac Mountain se naskytne úžasný panoramatický výhled, zejména při východu nebo západu slunce.

Na své si přijde opravdu každý

Acadia nabízí rozsáhlou síť stezek pro všechny úrovně dovedností. Projděte se po pobřežních stezkách nebo podnikněte náročné túry na horské vrcholy. Nenechte si ujít stezku Jordan Pond Path, malebnou stezku Precipice Trail nebo ikonickou stezku Bubble Rock Trail s jedinečnými skalními útvary.

Na podzim se národní park promění v kaleidoskop zářivých barev. Svěží lesy se rozzáří ohnivými odstíny červené, oranžové a zlaté. Prozkoumejte smyčku parku nebo se vydejte na pěší túru po kočárových cestách a ponořte se do úchvatného podzimního listí. Zachyťte okamžiky jako z pohlednice a kochejte se uměním přírody.

Foto: Pixabay

Acadia – můžete si tu i zaplavat

Acadia je poseta klidnými jezery a lákavými plážemi. Zaplavte si, projeďte se na kajaku nebo kánoi v křišťálově čistých vodách rybníků Jordan Pond, Eagle Lake nebo Echo Lake. Vychutnejte si piknik na břehu pláže Sand Beach, malebné písečné oázy zasazené mezi skalnaté útesy. Tato idylická místa nabízejí klid a přírodní krásy.

Park je rájem pro milovníky divoké přírody a pozorování ptáků. Spatříte zde jeleny běloocasé, lišky obecné a nepolapitelné kojoty. Pozorujte majestátní sokoly stěhovavé, orly bělohlavé a pestrobarevné pěvce. Rozmanité ekosystémy parku poskytují dostatek příležitostí k setkání s fascinujícími tvory.

Kromě pěší turistiky nabízí Acadia širokou škálu venkovních aktivit. Vychutnejte si malebné projížďky na kole po kočárových cestách, vydejte se na lezení po žulových útesech nebo se vydejte na pohodové projížďky na koních. Osvěžte se v oceánu, vyzkoušejte rybaření nebo se zúčastněte prohlídky divoké přírody s průvodcem. Každý si zde najde něco pro svůj zájem a dobrodružství.

Národní park Acadia je rájem milovníků přírody, který návštěvníky uchvacuje svou úchvatnou krajinou, vzrušujícími turistickými stezkami a bohatými možnostmi rekreace. Ponořte se do klidu jezer, majestátnosti hor a půvabu pobřeží. Návštěva Acadie vytvoří nezapomenutelné vzpomínky na nádheru přírody.

 

Zdroje: https://www.nps.gov/acad/index.htm, https://visitmaine.com/things-to-do/parks-natural-attractions/acadia-national-park

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.