Adventní trhy v Kolíně nad Rýnem

Advent v ČR – víme, jak ho promění koronavirus a jaké specialitky si některá města připravila

Vánoční trhy nebudou nebo jen omezeně. Velká rodinná setkání se nedoporučují a v mnoha rodinách nezbude díky tíživé finanční situaci ani na dárky. Přesto však nemusí být sváteční období tak pochmurné, jak se může zdát. Tedy pokud bydlíte v tom správném městě.

Hradec Králové vánočně obsadí virtuální prostor

Filharmonie, Muzeum východních Čech, divadla… Kultura je v tomhle věnném městě opravdu bohatá. A vzdávat se jí nemusíte ani na Vánoce. Stačí si otevřít virtuální adventní kalendář, kde na vás v jednotlivých okénkách bude čekat třeba koncert, výstava nebo špetka poezie. Vše se dozvíte na stránkách adventvhradci.cz. Nebude chybět ani možnost zakoupení tradičního adventního zboží od ověřených výrobců prostřednictvím e-shopu. Vánoční trhy si tak budete moci užít alespoň on-line.

Plzeň sází na vánoční tramvaj

Ani Plzeň letos své tradiční adventní trhy mít nebude. Aby však lidé nepřišli zkrátka, najdou ve městě kromě svátečně ozdobeného stromu také betlém a radost jim udělá i tramvaj, která si oblékla trochu té vánoční výzdoby. Některé akce (např. rozsvícení stromku) bude možné sledovat na facebooku.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Praha a její obří anděl

Andělé k Vánocům neodmyslitelně patří. A jeden opravdu velký zahájil adventní čas v Praze. Prošel se totiž ulicemi spolu s menším průvodem, a to díky zimní verzi pouličního festivalu Za dveřmi. Další akce se budou po Praze konat až do Vánoc. Čas však nebude předem uváděn (kvůli omezení shromažďování), takže vás dost možná čeká při večerních toulkách naším hlavním městem příjemné překvapení.

Jablonec povolí některé druhy zábavy jen na Silvestra

Také nemáte rádi zvuky petard a při pouštění lampionů štěstí s s obavami díváte na okolní střechy domů? Jablonec na to jde fikaně a veškeré ohňostroje (barevné rachejtle, petardy a další zábavní pyrotechniku) stejně jako stále oblíbenější lampiony štěstí povolí používat jen na Silvestra.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *