Albánie – oblíbená dovolenková destinace

Albánie

Existuje mnoho důvodů, proč tuto středomořskou zemi letos navštívit. Naplánovat příležitost pro celou rodinu je s omezeným rozpočtem neustále výzva. Je šokující, že ceny ubytování rostou téměř v celé Evropě a oblíbená letoviska nejsou vzhledem k rekordnímu počtu hostů žádným zvláštním případem. Dokonce i víkendový pobyt v kempu u Máchova jezera, může být velmi nákladný, a proto byste se při hledání příležitosti měli letos vydat mimo vyšlapané cesty.

Skvělým tipem je začít s přípravou akce v Albánii. Dlouho přehlížená země na jihovýchodě Evropy je vzdálená od Prahy necelé dvě hodiny letu. Na nic nečekejte a objednávejte zájezdyzájezdy, dokud je místo!

Albánie - historie
Foto: Pixabay

Co byste měli vědět?

Přísná komunistická vláda v letech 1945-1990 oddělila Albánii od zbytku světa. Její následky jsou patrné i dnes. Národ bojuje s vysokou nezaměstnaností a chudobou. Při procházce ulicemi v okolí si všimnete obrovského množství bunkrů. Naštěstí po pádu vlády místní lidé neváhali využít zvláštní příležitosti a proměnit Albánii v místo, které může turistům nabídnout útěchu a bezpečí.

AlbánieAlbánie hledí do budoucnosti a důkazem jsou moderní hotelové komplexy se soukromými plážemi, kde vám nic neunikne. Necelou hodinu jízdy od mezinárodního letiště Matky Terezy v hlavním městě TiranaTirana vás dělí od vynikajícího jídla, pohodlných lehátek a klidu. Výjimkou nejsou ani pobyty all inclusive, animační programy pro děti nebo nabídka sportovních aktivit.

Západ Albánie leží u Jaderského moře, jihozápadní část u Jónského moře. Průzračná voda a jemný písek okouzlí i ty nejnáročnější koupání chtivé. Jakmile se nabažíte tepla a slunce, nezůstávejte na místě a vydejte se na výlet za památkami, nádhernými horami a bezchybnou přírodou.

Zajímavé budovy a kostely vás očekávají na každém kroku. Mezi horskými městečky vedou zemské stezky s nádhernými výhledy na divoké vodní toky, které jsou zase hitem pro všechny vodáky. Mezi známé cíle patří horní tok potoka VjösaVjösa v jižní Albánii nebo přehradní hráz potoka Drin na severu země.

Zdroje info: hedvabnastezka.cz, magazin.aktualne.cz

Náhledové foto: Pixabay