Podívejte se na svět z výšky. Vyhlídkový let balonem patří mezi nezapomenutelné zážitky!

balon létání

Na dovolenou a na výlety se mnozí z nás vydávají různými směry a různými dopravními prostředky. Od obligátních automobilů, přes motocykly, kola, lodě, letadla. Ale už jste zkusili vyhlídkový let balonem? Pakliže ano, zřejmě patří mezi vaše největší prožitky. Pokud sice balonovému létání fandíte, avšak jste ještě neměli možnost ho vyzkoušet, pak se možná nabízí příležitost ho otestovat. Anebo tento exkluzivní zážitek můžete darovat partnerovi či partnerce k významnému životnímu jubileu či odvážným rodičům.

Ušetříte, pokud zakoupíte lístky pro hromadný let, kdy koš sdílí více osob. Nicméně povznášející radost z rychle odlupujícího se balonu od země můžete prožít se svým milovaným protějškem jen ve dvou. Samozřejmě za doprovodu pilota, který let řídí. Provozovatel by měl mít platné povolení k provozování leteckých prací!

Jak probíhá příprava na let?

Po domluvě s organizátory letu je stanoveno startovací místo a den. Počítejte ale s tím, že díky nevyzpytatelnému počasí může být let někdy odložen. Například díky větru, který vane jiným směrem, než je žádoucí. Nic naplat, let balonem bude možná pro odvážné, protože se jeho směr nedá nikterak řídit. Pouze směrem nahoru a dolů. Máte-li rádi život pevně ve svých rukách, bude pro vás balonové létání zřejmě notná dávka adrenalinu!

 

vyhlídkový let balonem
Foto: Taťana Veselá, příprava letu

Ohromný balon pomáhají oživovat i účastníci výletu

Především jste přítomni úžasnému životnímu zážitku. Spolu s posádkou připravujete horkovzdušný balon k letu. Nadouvající se ohromný útvar dostává po čase svůj obligátní tvar. Srdce účastníků se tetelí blahem s chutí naskočit do proutěného koše a nechat se odnést do nebeských výšin. I když, na druhou stranu, ne každý  tyto pocity sdílí. Avšak i když někdo podlehne strachu, po vznesení balonu ho obavy opustí.

pohled z výšky balonu
Foto: Taťana Veselá, vyhlídkový let

Najednou ucítíte klid v duši a nádherné ticho přerušované jen občasnými vzdechy plynového hořáku. Z výšky sledujete krásy naší matičky země. Ani se vám tento božský zážitek nechce přerušovat žádnými slovy. Jen si tak plujete časem a prostorem…

Zpravidla se letová výška pohybuje do 500 metrů. Nicméně při příznivých podmínkách může balon vystoupat až do výšky 1500 metrů. Hodina letu uplyne jako mávnutím kouzelného proutku. První let bývá završen pasováním do cechu vzduchoplavců, a to ve jménu větru, ohně, vody a země. S ohledem na tuto skutečnost si přiťuknete i připravenou sklenkou šampaňského.

Zdroj: www.hosivkosi.cz, www.zazitky.cz

Náhledové foto: Pixabay

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?