Angola se může pyšnit nádherným vodopádem – ten však stále mění svoji výšku

Tenhle kousek Afriky je opravdu zajímavý. A nezáleží na tom, zda míříte za historickými památkami nebo dáváte spíše přednost krásám přírody.

Podle údajů poslední sčítání obývá Angolu více než 30 milionů lidí. Je ovšem velmi zajímavé, že před deseti lety bylo Angolanů přibližně o 9 milionů méně. Jde tedy o značný nárůst.

Hlavní město jako zajímavý cíl pro návštěvu

Luanda, která se nachází na pobřeží Atlantského oceánu v severozápadní části Angoly je největším městem a zároveň metropolí. Je zajímavé, že víme přesně, kdy a kým byla založena. Stalo se to v roce 1573 a jejím zakladatelem je portugalský námořník Paulo Dias de Novais.

Nejvyšší vrchol najdeme v nadmořské výšce 2 620 metrů nad mořem a jmenuje se Morro de Môco. Všem zájemcům poskytne další zajímavý cíl pro jejich výlety. A kde se vlastně vzal název této země? Nejde o nic moc romantického, ve skutečnosti odkazuje na krále N’Gola.

Foto: Pixabay

Vodopád Ruacana dokáže značně překvapit

Leží na řece Kunen, kde spolu vlastně sousedí dvě země – Angola a Namibie. Svůj název dostaly podle nedaleké vesnice. Není bez zajímavosti, že je výška vodopádu během roku značně proměnlivá. Závisí totiž na vodní hladině. Během jejího nejvyššího stavu dosahuje vodopád Ruacana výšky 120 metrů a na několik týdnů tak dokonce přesahuje i slavné Viktoriiny vodopády. Voda pak z úbočí stéká v úctyhodné délce 700 metrů.

Pokud byste se chtěli vydat nahoru, pak byste měli vědět, že k úpatí vodopádu vedou staré betonové schody. Nejsou však příliš bezpečné.

Chcete vědět, jak vodopád Ruacana vypadá v době své největší slávy, kdy průtokem předčí i Viktoriiny vodopády? Podívejte se na video:

Náhledové foto: Gondwana Collection Namibia

Zdroj: https://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g1183038-d2619761-r350797689-Ruacana_Falls-Ruacana_Omusati_Region.html, https://www.info-namibia.com/activities-and-places-of-interest/kaokoveld/ruacana-falls

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.