Aukce automobilových klenotů na golfovém hřišti v Hostivaři. K prodeji Tatra 603, Bentley i Alfa Romeo za 12 milionů

aukce_automobilů

Na 18ti jamkovém hřišti v prostorách Golf Hostivař probíhá 27. dubna 2024 prestižní výstava. A to Automobilových klenotů a vzácných historických vozů. Součástí bude i netrpělivě očekávaná aukce veteránů.

Historické automobily jsou decentně vystaveny po celé ploše golfového hřiště s jezerem. Lepší prostředí si automobilové klenoty a jejich šťastní majitelé nemohli přát. Letos se koná čtvrtý ročník. Golf Hostivař otevřel své brány 27. dubna v 10 hodin. Nenechte si ujít tuto ojedinělou příležitost, kdy můžete obdivovat zhruba třicet pět automobilových skvostů pod širým nebem.

Novinkou v Hostivaři je i instalace velké tribuny, před kterou budou odpoledne tyto historické perly defilovat. Vozy navíc zdobí tabulka s QR kódem. Díky načtení informací se tak snadno a rychle seznámíte s historií vozu.

Hlasování o nejkrásnější auto výstavy

Jak diváci, tak i odborná porota budou hlasovat o nejkrásnější skvost výstavy. A nebudou to mít jednoduché. „Senzací letošního ročníku je samozřejmě více, ale kdybych měl nějaké vypíchnout před ostatními, je to pravděpodobně Mercedes-Benz 680 S, Hispano Suiza H6B s karoserií od Jacquese Saoutchika či nejstarší vůz přehlídky Autocar Type VIII z roku 1902,“ říká pořadatel akce Jiří Martinka pro aktualne.cz.

Mezi zajímavosti se zařadil i veterán s názvem Disk. Jde o první sériově vyráběný vůz Zbrojovkou Brno. Letos je mu přesně sto let. Milovníci a znalci naší typické značky jistě ocení nádherně zrenovovanou Tatru 77. Letošní akce nezapomíná ani na připomínku 90ti let automobilů Jawa a 100 let Zbrojovky.

Aukce láká mnoho zájemců ale i přihlížejících

I když jde o repliku, údajně nejcennější z pohledu financí je  v aukční nabídce Alfa Romeo 8C Monza Pur Sang z roku 1933. Její cena se odhaduje až na 12 milionů korun. “Renovovaný Bentley by se mohl vydražit za téměř tři miliony korun, Voisin C7 Berline má hodnotu až kolem 3,2 milionu a Chenard okolo devíti milionů korun,“  říká Ivo Smutný, sběratel veteránů, který pomáhá s organizací aukcí veteránů.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroje: aktualne.cz, www.autivaauctions.com

 

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?