Bahamská prasátka nejsou tak spokojená, jak nám cestovní kanceláře tvrdí

Jde o jednu z největších atrakcí souostroví Bahamy v Atlantickém oceánu. Turisté je milují, hladí, je, drbou, krmí je… A protože prasata všeobecně vyžadují pozornost, zdá se, že je všechno v naprostém pořádku. Ovšem nenechte se zmást.

Na první pohled to vypadá jako malý prasečí ráj – spousta, místa, vody, pozornosti… Ale nepřipadá vám na rochnících se prasátkách v Karibiku něco divného? Mělo by.

Tam, kde nenajdete žádné bahno…

Prasata mají poněkud nezaslouženě pověst opravdových špindírů. Ráda se totiž válejí v bahně. Ovšem není to jen tak z plezíru. Zbavují se tak parazitů a svou citlivou pokožku chrání před sluncem. A toho je v Karibiku požehnaně.

Foto: Pixabay

Ale hádejte co? Na prasečím ostrově na Bahamách žádné bahno nenajdete. Turisté se totiž chtějí fotit s čistými prasátky a ne s koulemi od bahna, že ano. To by až tak nevadilo, kdyby tyhle krasavce někdo pravidelně natřel opalovacím krémem (což na některým farmách skutečně dělají). Tady je však vše závislé na zásahu turistů, místní zájem nemají.

Aby se prasátka nepřemnožila

Nepřekvapí ani, že na tomto ostrově nenajdete pro prasata prakticky žádný zdroj potravy. Spoléhají se tak na turisty, kteří jim čas od času něco přivezou. Jakmile vystoupíte ze člunu, vyhrne se na vás smečka hladovců. A pokud nic nemáte, ztratí brzo zájem.

Top se nedá říct o mláďatech. Ta drbání přímo milují a nějaké to jídlo by se samozřejmě taky šiklo. Je však zvláštní, že dospělých prasat tu najdete pomalu. Aby se nepřemnožila, bývají velké a agresivní kusy pravidelně odstřelovány a pojídány. To se vlastně dá v celkovém kontextu pochopit, ovšem o ráji prasátek se však samozřejmě asi tak úplně mluvit nedá.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.moulik.cz/cestovani/praseci-ostrov-je-plny-koupajicich-se-prasatek-raj-to-pro-ne-ale-neni, https://soucitne.cz/novinky/praseci-plaz-bohuzel-neni-pro-prasatka-rajem-na-zemi

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.