Barcelona a Casa Vicens: Vychutnejte si michelinskou večeři v jedinečné budově navržené Gaudím

K vděčným turistickým cílům patří zejména zajímavé budovy. Nemusejí pocházet přímo ze středověku, aby přilákaly pozornost zvědavých návštěvníků. K takovým totiž patří i barcelonská vila Casa Vicens s neopakovatelným kouzlem.

Barcelona v duchu Gaudího staveb

Barcelona je po Madridu druhým největším městem ve Španělsku. Zároveň je hlavním městem Katalánska, v němž žije na 1,6 milionu obyvatel. Známá je především díky originálním stavbám španělského architekta Antoniho Gaudího. Symbolem města je například katedrála Sagrada Familia, jejíž výstavba započala už v roce 1882 a ještě stále není dokončená. O to má možná větší kouzlo. Antoni Gaudí tvořil jedinečné stavby. Poznáte je podle toho, jaký důraz kladl na jednotlivé detaily – propracované mozaiky, vitráže, keramiku či kovářské a tesařské výrobky. Jeho modernistická tvorba byla inspirována Orientem, gotikou a secesí.

První Gaudího dílo mu vyneslo věhlas

Pro továrníka Manuela Vicense navrhl Gaudí čtyřpodlažní vilu v secesním stylu. Jmenuje se Casa Vicens a od roku 2005 je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Byla postavena v lechech 1883 až 1889 jako první velké Gaudího dílo, které mu udělalo jméno. Pokud byste ji v Barceloně chtěli navštívit, stojí na ulici Carrer de les Carolines 24. Není možné ji minout, protože její fasáda je opravdu originální – je z červených cihel a barevných keramických obkladů.

Ubytujte se v Casa Vicens

Vila je sice v soukromém vlastnictví, přesto však v ní bude možné v přenocovat, a to prostřednictvím Airbnb od 12. července tohoto roku. Součástí ubytování bude také prohlídka budovy, její letní zahrady, večeře s menu oceněným michelinskou hvězdou a středomořská snídaně. Na návštěvníky tu tedy čeká opravdu originální zážitek.

Zdroj info: https://www.insider.com/gaudi-casa-vicens-barcelona-airbnb-dollar-stay-photos-2021-6

Náhledové foto: Unsplash

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.