Baťův Zlín opět ožívá průmyslem – tentokrát v trochu netradiční formě

Baťův Zlín opět ožívá průmyslem: Česká republika byla v dřívějších dobách centrem průmyslu a vypadá to, že by to mohlo platit i dnes. Přesvědčit vás o tom může jedna zajímavá akce ve Zlíně.

Průmysl na cestách aneb Czech Industry Photo je velmi zajímavá výstava, která slaví úspěchy po celé ČR. A aktuálně se přestěhovala právě do Zlína.

Co je Průmysl na cestách aneb Czech Industry Photo

Tato putovní osvětová výstava je návštěvníkům přístupná venku na Mírovém náměstí bezplatně až do 26. října. A na co se můžete těšit? Malí i velcí průmysloví inovátoři zde prezentují technologické novinky i celosvětové úspěchy, navíc pro větší úplnost doplněné o poutavé příběhy. Jde o fotovýstavu, která si letos dala cíl v deseti vybraných městech představit vizuální formou vše, co se pod slovem průmysl skrývá.

Foto: Pixabay

Jde vlastně o putovní osvětovou výstavu, která odhaluje potenciál a skryté krásy českého průmyslu. Ve hře je po všech stránkách unikátní projekt, který prostřednictvím vizuální komunikace prezentuje inovace a perspektivu zaměstnání v průmyslu.

Na své si přijde i mladá generace

To ovšem ještě není vše – přesah této výstavy je mnohem větší. Zároveň totiž zprostředkovává pohled na nové obory a profese ve výzkumu, vývoji, výrobě, v průmyslovém designu či transferu energií. A nezapomíná ani na mnohé inovativní pracovní postupy.

Zbývá ještě dodat, že tato fotovýstava je realizována bez státních a evropských dotací. Vybudována byla jen a pouze za podpory srdcařů, spolupracujících médií, asociací a partnerů. Jde tedy rozhodně o projekt tvořený srdcem, který stojí za to shlédnout.

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=41048, Baťův Zlín naplno ožil průmyslem | Protext – PR služby ČTK, https://www.czechindustryphoto.com/cz/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.