Kolumbie: Země s krásnou přírodou, zajímavou kulturou a dobrou kávou

Zajímavé pamětihodnosti jsou po celém světě. Můžete se vydat třeba na opačnou stranu polokoule. Když zavítáte do jižní Kolumbie do obce Ipiales, objevíte tu baziliku Panny Marie z Las Lajas, která je postavena uvnitř kaňonu řeky Guáitara. Na první pohled vypadá opravdu impozantně.

Do Kolumbie nepotřebujete vízum

Pokud se budete chtít vydat za poznáním Kolumbie, jistě oceníte, že pro české občany platí bezvízový styk. Za turistikou lze tak do této země vycestovat až na 90 dní. K cestování budete potřebovat cestovní pas, jenž bude platný ještě dalších šest měsíců poté, co zemi opustíte. Je možné, že imigrační úředník v Kolumbii bude po vás chtít zpáteční letenku, případně potvrzení o dostatečném množství finančních prostředků pro pobyt.

Infekce, kriminalita, přírodní katastrofy

V Kolumbii se připravte na to, že po ní poletují komáři, kteří přenášejí infekční nemoci (například horečku dengue). I když před vstupem do této země není vyžadováno žádné povinné očkování, je dobré mít po ruce zásobu repelentů, které tuto havěť odeženou. Pro jistotu se ale můžete nechat očkovat proti žloutence typu A, břišnímu tyfu, tetanu a žluté zimnici.

Dejte si také pozor na vyšší kriminalitu, která v Kolumbii je, a to nejvíce v pohraničních oblastech a ve vnitrozemí. Operují tu gangy, jež se specializují na přepadání turistů. V noci se raději nikam nepouštějte, a to ani autobusem, a objevování krás této země si nechte na denní světlo. Občas vás tu může překvapit menší zemětřesení, jež mají na svědomí sopečné erupce. Trochu to s vámi zatřese a zase bude dobře. Pro uklidnění si pak můžete dát lok dobré kolumbijské kávy, která je po světě vyhlášená.

Tradiční oděv v Kolumbii. Foto: Pixabay

Jeden z nejkrásnějších kostelů v Kolumbii

Jestliže vás výše uvedené informace od návštěvy Kolumbie neodradily, protože jste veskrze dobrodružné duše, tak si určitě nenechejte ujít návštěvu kostela Panny Marie z Las Lajas. Patří mezi nejkrásnější v zemi. Kostel se nachází poblíž Panamerické dálnice asi sedm kilometrů od města Ipiales, odkud pravidelně jezdí ke kostelu autobusy a taxíky.

Místo, kde kostel stojí, je poutníky navštěvováno už od 18. století, kdy tu stála kaple. Současný chrám byl vystaven v letech 1916 až 1949 v novogotickém slohu. Výška od základny k vrcholu kopule věže je 100 metrů. Chrám je dlouhý 27 metrů a široký 15 metrů. Atrakcí je také 50 metrů dlouhý most přes řeku. Kostel můžete navštívit od 6 do 16 hodin.

Zdroje info: https://www.colombiaturismo.com.co/santuario-de-las-lajas.php; https://www.cklub.cz/pruvodce/kolumbie/bezpecnost-v-kolumbii; 

kostel Las Lajas. Náhledové foto autor: Diego Delso; https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Santuario_de_Las_Lajas,_Ipiales,_Colombia,_2015-07-21,_DD_21-23_HDR.jpg

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.