Beskydy nabídnou milovníkům nevšedních zážitků mnoho zajímavých aktivit

Beskydy

Beskydy pro vás mají nachystáno mnoho zajímavostí. I když se co do výšky doslova krčí v sousedství jiných velkolepých pohoří ČR, příležitostí pro aktivní odpočinek je tu opravdu hodně.

Vsadit můžete třeba na nejvyšší hory Beskyd, naučné stezky, vybrané turistické trasy a cyklotrasy, rybaření & houbaření a mnohé přírodní i historické památky. Chcete zdejší okolí poznat opravdu dokonale? Pak vyrazte jako první do oblasti Velkých Karlovic. Čeká vás tu nádherný dřevěný kostel, ale místní ráz krajiny potěší i pěší turisty nebo bikery.

Vzhůru za rozhlednami

V okolí Velkých Karlovic na vás čeká ta Súkennická, Ztracenec a Miloňová. Ale vyšplhat můžete třeba i na hřeben hory Soláň, kde na vás čeká i naučná trasa vyzdobená dřevěnými sochami, jejichž inspirací byly valašské motivy a pověsti.

Beskdy

Foto: Pixabay

Zamilujete si i mnohé historické památky

Mohyla Ivančena, Hrad Hukvaldy nebo socha Radegasta jsou známými evergreeny. Ale málokdo ví, že je to z Beskyd jen coby kamenem dohodil třeba do ZOO Ostrava, Dinoparku Ostrava, Skanzenu Rožnov pod Radhoštěm nebo do Technického muzea Tatra. A určitě vás potěší i Štramberk se svou architekturou a jeskyní Šipka či nádherná procházka po Křížové cestě od architekta D. Jurkoviče.

Vše pro milovníky pěší turistiky i cyklistiky

A Beskydy tkaé křižuje mnoho tras vhodných pro pěší i milovníky cyklovýletů. A na které si vsadit Frýdlant n. O. – Ondřejník, Kunčice p. O. – Kněhyně – Pustevny, Metylovice – Ondřejník, Pražmo – Kyčera – Krásná – Pražmo nebo Vyšní lhoty – Malá prašivá jsou sázkou na jistotu.

Fanoušky cyklistiky pak potěší i Frýdlant n. O. – Ondřejník – Frýdlant n. O., Čeladná – Bílý Kříž – Ostravice, Ostravice – Pustevny – Ostravice, Malá podkova · Rožnovská podkova, stezka Radhošťským hřebenem nebo známý Velký okruh.

Náhledové foto: Pixabay

Beskydy přehrada, Beskydy turistika s dětmi, TOP 10 Beskydy, Beskydy top místa, Ostravice tipy na výlet, Beskydy zdarma

Zdroj: https://www.chaty-chalupy-dds.cz/clanky/turisticke-cile/pamatky/beskydy/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.