Česká automobilka ZEBRA. Nejspíš ji zatím neznáte, proniká na technologickou špičku v oboru

Při posledním ročníku na mezinárodním veletrhu IFAT, který by bylo možno přirovnat k „ženevskému autosalonu zaměřenému na odpady a životní prostředí“ se ukázala česká automobilka ZEBRA na TRUCK IN ACTION SHOW v rámci expozice VAK.

Pokud nevíte, co toto slovo znamená v překladu, pak vám prozradíme, že jde o Spolek pro pracovní stroje a komunální techniku sdružující všechny důležité hráče Evropy. A rozhodně není bez zajímavosti, že ZEBRA je jediným českým výrobcem, který je jeho členem.

Inovace na světové úrovni

A jaký další projekt ZEBRA chystá pro rok 2022? ). Přestože je malá, už nyní se o ni zajímá evropská odborná veřejnost. Soutěže VAK INNOVATION AWARD se chystá účastnit se svým produktem ELZEBRA, tedy s plně elektrickým nosičem výměnných nástaveb ELZEBRA.

Soutěž je určena k ocenění technických nebo organizačně-strukturálních inovací. Jde především o oblast likvidace odpadů, čištění ulic a kanalizací, jež přispívá k tomu, aby byla města, do kterých cestujeme, mnohem čistější.

Foto: Protext

Další velký úkol pro české specialisty

Ovšem ZEBRA spolupracuje i s mnoha odborníky, kteří jí pomáhají dosahovat jejích vysokých cílů. Hmatatelným výstupem spolupráce s ÚJV Řež a SVÚM Čelákovice bude proto již brzy prototyp elektrického užitkového vozidla. Ale nejde o obyčejnou „elektriku“, nabídne totiž i vodíkový prodlužovač dojezdu.

O významu vodíkového vývoje svědčí i skutečnost, že například jen v Německu počet vodíkových čerpacích stanic již brzy zřejmě přesáhne magické číslo 100. Velmi brzy tak bude dost možná klasická „elektřina“ potlačena zcela do pozadí.

Náhledové foto: Protext

Zdroj: ČESKÁ automobilka ZEBRA proniká na technologickou špičku v oboru | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.