Rabí

Běžte s dětmi na Rabí, určitě se zabaví

Už jste byli na hradu Rabí? Pokud ne, rozhodně stojí za to se sem vypravit. Jedná se totiž o nejrozsáhlejší zříceninu u nás. Vždyť zdivo samotných hradeb a budov dosahuje délky až 3 kilometrů, což na hrad rozhodně není málo. Hrad byl vybudován již ve 14. století a asi nejvíce jej proslavil fakt, že při jeho obléhání přišel o své druhé oko Jan Žižka. Ostatně i hospůdka U Vystřeleného vočka nacházející se v obci Rabí o tomto faktu jednoznačně hovoří. Na Rabí lze vyrazit i s malými dětmi, zábavu si tady najdou…

Rabí

Rabí: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Parkování, několik stánků a výstup k hradu

Za den parkování zaplatíte v obci Rabí 40 korun. Místa je tady vcelku dost, parkovali jsme nyní v období sezony a pohodlně jsme se sem vešli. Parkovací automat tu není, brigádník zdatně celý den vybíral zmiňovanou částku. Hned u parkoviště bylo několik stánků s různými suvenýry určenými především pro děti. Dřevěné praky, meče a pistole či náramky a náhrdelníky prostě zaujmou. Dát si můžete i trdelník. Po absolvování této povinné zastávky jsme už vyrazili okolo veřejných toalet k hradu. Po cestě jsme ještě ochutnali tradiční místní placku Vošouch. V podstatě jakási obdoba bramboráku.

Rabí

Rabí: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Samozřejmě bez průvodce

Volba u pokladny byla jasná. Malé děti by prohlídka zničila. S cenou jsme se vešli do 100 korun. Na nádvoří se vyšívalo, v nabídce zdejších prodejců suvenýrů byly také nejrůznější dřevěné výrobky. Jinak se bylo možné podívat i na dravce, kteří tady byli umístění. Několikrát denně se konala placená show. O té ale později. Jinak nebyl problém dát si něco dobrého na zub. Polévky a jednoduchá jídla v místním bufetu vypadaly dobře.

Katapult

Katapult pro děti na Rabí: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Střelba z luku nebo katapultu

Děti si mohly za 40 korun vyzkoušet střelbu z luku. Brigádnice oblečené v kostýmech byly velmi ochotné a děti střílely. Za stejnou cenu bylo možné střílet také z katapultu. Ten metal klasickou hrací kostku z molitanu. Na základě čísla pak dítě dostalo dřevěné kolečko s nějakým zvířátkem. Po cestě zpět bylo možné zhlédnout onu zmiňovanou show dravců. Když nám ale bylo řečeno, že bychom měli zaplatit za rodinu 300 korun a hodinu se dívat na dravce, s díky jsme odmítli. I tak ale návštěva Rabí stála za to.

Rabí

Rabí: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Rabí: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *