Bojíte se uklouznutí? Nastříkejte si boty před odchodem z domu lakem na vlasy

Bojíte se uklouznutí? Nastříkejte si boty před odchodem z domu lakem na vlasy. Uklouznutí v botách, zejména za nepříznivých povětrnostních podmínek, může být více než jen nepříjemné. Mnohdy totiž představuje skutečné nebezpečí. Naštěstí existuje jednoduché a cenově výhodné řešení, které se skrývá v každé domácnosti: obyčejný lak na vlasy.

Problém kluzkých podrážek

Klouzající boty jsou častým problémem, zejména u nových kusů nebo některých typů obuvi. Nedostatečná přilnavost může být problematická a vést k nehodám a pádům.

Hack s lakem na vlasy

Lak na vlasy dokáže na podrážce bot vytvořit odolnou vrstvu, která zamezí uklouznutí. Jak na to?

  • Ujistěte se, že je lak na vlasy dobře protřepaný.
  • Z bezpečné vzdálenosti nastříkejte lak na vlasy rovnoměrně na spodní stranu bot.
  • Počkejte, až vrstva laku na vlasy zaschne, a teprve potom vyjděte ven.

Technika smirkového papíru

  • Lehce otřete podrážku smirkovým papírem, abyste vytvořili drsnější, strukturovanější povrch.
  • Pro lepší přilnavost nastříkejte na zdrsněný povrch lak na vlasy.

Foto: Pixabay

Pozor na výběr obuvi

Při nákupu zimní obuvi nebo obuvi do deště je důležité zvážit nejen styl, ale také kvalitu podrážky. Hledejte podrážky navržené tak, aby minimalizovaly uklouznutí. Pokud však skončíte u páru, který nemá dostatečnou přilnavost, může být rychlým a účinným řešením právě metoda laku na vlasy. I tak však věnujte zvláštní pozornost místům, kde byste mohli v zimě uklouznout. Jde především o dlaždice, dlažbu přechody pro chodce, leštěné kamenné schody, nejrůznější kovové desky (mnohdy stačí k neštěstí i víko od kanálu) a dřevěné povrchy.

Při stoupání nebo sestupování ze schodů na kluzkém povrchu se také vždy přidržujte stěn nebo zábradlí.

 

Zdroj: https://chalupari-zahradkari.cz/tipy/klouzave-boty-zima-tipy/, https://adbz.cz/hobby/chuze-po-namrzlych-chodnicich-bezpecnejsi-diky-laku-na-vlasy/, https://zahrada.firenews.video/uzitecne-rady/vase-boty-nebudou-na-ledu-klouzat-pokud-je-potrete-timto/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.