Brno na den – co stihnout s dětmi, kde nepřeplatit a jak si to všechno pořádně užít – 2. díl

Brno na den – co stihnout s dětmi. Minule jsme návštěvu Brna skončili v bazénu, ovšem konec to ještě zdaleka nebyl. Kam se s dětmi vydat potom, aby to stálo za to? Podívejte se na pokračování našeho malého brnocestopisu.

Okoupaní jste a co teď

Další naší zastávkou bylo výstaviště. Zrovna tam probíhala výstava Šmoulů. Cena za vstupné, no jako na BVV. Výstava pěkná, nicméně mladší řádil a starší se efektivně nudil.

Výstava je sama o sobě moc pěkně udělaná, ale je spíše pro mladší děti. Dle mého názoru tak od tří čtyř let do těch osmi nebo devíti.

Nicméně na BVV jsou různé výstavy a neváhejte prozkoumat, kde se co děje. Určitě si najdete něco, co vás zaujme, nebo spíš vaše děti.

Chodíme a chodíme

Z výstaviště jsme se vydali husím pochodem, protože byly výluky a potřebovala jsem utahat děti, pěšky do centra.

Foto: Pixabay

Vzhledem k výletování jsem s tiše skřípajícími zuby ustoupila nátlaku a dle mapy jsme zamířili nejkratší cestou k restauraci s rychlým občerstvením. Zajisté nemusím vysvětlovat, které to oblíbené fastfoody byly vybrány.

Po zhruba necelé hodince jsme dorazili k doplňovači energie, nebo kalorií, volbu ponechám na vás. Cestou jsme minuli staré domy, prošli se pod hradem Špilberk a prošli kolem brněnského orloje. Kdo ho neviděl, doporučuji. Rozhodně vás nenechá chladnými. Děti to okomentovaly slovy černý homole a náboj do pušky. No já jsem si pomyslela svoje.

Po obědě jsme se přesunuli do blízkého parku, a nebojte se v Brně je jich dost, kde si děti pohrály a odpočinuly si. Já také. Místo sladkého spánku jsem do sebe nalila další kávu – pokud patříte mezi rodiče malých nezbedů, pak to určitě znáte.

Mamí, kup mi něco

Taky tuhle větu nesnášíte? Já ano. Nicméně na výletech a podobných akcích máme domluvu, že něco malého na památku koupíme. Nejhorší z nejlepších nápadů byla Vaňkovka. Pokud netušíte, je to obchodní centrum a ano pochopili jste. Jsou tam hračky. A taky kino.

Když si zadáte do map, podle polohy, kde jste a kam chcete, zjistíte, že pěšky to fakt není daleko. Takže jsme opět využili pěškobus a vydali se do Vaňkovky. My jsme tímto vyčerpali časovou propast mezi odevzdat auto a vyzvednout auto. Nicméně v Brně je toho k vidění mnohem více. Tak určitě neváhejte.

Zdroje: https://aquapark.starez.cz/oteviraci-doba-cenik, https://www.kudyznudy.cz/akce/festival-planet-v-brne?datum=2023-08-01, https://www.gotobrno.cz/poznejte-brno/poznejte-brnenske-top-cile/, https://www.google.com/search?rlz=1C1GGRV_enCZ754CZ820&tbs=lf:1,lf_ui:1&tbm=lcl&sxsrf=AB5stBgPm4rldFRjIn2tCpGQWJXG2K-M3g:1690746504122&q=koupali%C5%A1

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.