Budapešť vás okouzlí svou jedinečnou architekturou i dalšími nevšednostmi

Budapešť je většině milovníků nádherné architektury dobře známá. Máme pro vás několik památek, které můžete navštívit v rámci pouhého jednodenního výletu. A rozhodně budou ustát za to.

Budapešť je hlavním městem Maďarska a dnes dává domov přibližně 1,7 milionu obyvatel. Rozkládá se na obou březích Dunaje a skládá se ze dvou částí – Budína a Pešti.

Parlament – ten zkrátka nemůžete minout

Nejprve vám určitě doporučíme procházku podél řeky a prohlédnutí místa, kde sídli maďarský parlament, protože tato budova je opravdu fascinující. Je rovněž možné absolvovat komentovanou prohlídku interiéru v doprovodu průvodce, ale vstupenky si musíte rezervovat předem, protože v den prohlídky jsou často vyprodány.

Foto: Pixabay

Až na náměstí Svobody

Po krátké procházce přeplněným parlamentem si odpočiňte díky procházce tichými ulicemi, které vás dovedou až na náměstí Svobody. Najdete tu několik pomníků, včetně toho, který připomíná sovětské osvobození Maďarska od nacistické okupace během druhé světové války. Část budov obklopujících náměstí je pak postavena ve stylu „secese“. Sídlí v nich řada restaurací a hospůdek, kde seženete vše od mezinárodního jídla až po místní speciality.

Budínský hrad a rybářská bašta

Pokud přejdete řeku, můžete vystoupat až na Budínský hrad. Právě odtud se vám naskytnou nádherné výhledy na opačnou stranu města, a to včetně již zmíněného parlamentu. Nedaleko hradu stojí také rybářská bašta, která také stojí za návštěvu – mnozí o ní říkají, že je ještě krásnější než samotný hrad. Nejkrásnější fotografie odtud tu pořídíte odpoledne popř. večer, kdy bude opačná strana města osvětlena zlatým světlem zapadajícího slunce.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://pruvodcebudapesti.cz/pamatky/, https://smilingway.cz/budapest-tipy/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.