Cádiz – exotické město s desítkami obranných věží

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Míříte do Španělska a rádi byste si zdejší tropické teploty okořenili ještě trochou té exotiky? Pak zamiřte na jih země do přístavního města Cádiz. Nabízí spoustu zajímavostí a blízko to odtud budete mít i k celé řadě dalších zajímavých cílů.

Už samotný první pohled na město je nevšední. Cádiz se pyšní poměrně specifickou polohou, kvůli níž byl takříkajíc „první na ráně.“ I proto na jeho území vyrostlo během let více než 120 strážných věží. Na některé z nich lze dodnes vystoupit, jiné už bohužel patří soukromým vlastníkům.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Chcete to nejlepší? Hledejte marocký vliv

Cádiz svou blízkost k africkému kontinentu nezapře. A kde hledat typickou marockou architekturu? Například na budově divadla Gran Teatro Falla. Nejrůznější kulturní akce se zde pořádají dodnes. A na přelomu února a března je jeho velkolepá budova rovněž součástí velkolepého cádizského karnevalu.

Cádizská katedrála i s výhledem

Zajímavé kostely tu najdete hned dva, ovšem jen do Cádizské katedrály můžete vstoupit po mostě natřeném načerveno – tak trochu jako filmová hvězda po červeném koberci. Za prohlídku se platí, ovšem dostanete se díky ní i do jedné ze dvou okrouhlých věžiček, z nichž je nádherný výhled na město. Jako na dlani budete mít třeba i nedaleký kostel Panny Marie, jež lze navštívit zcela zdarma.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zajímavý je také hrad svaté Cataliny, kdysi sloužil jako obranná pevnůstka, dnes v sobě jeho hvězdovitý tvar ukrývá několik uměleckých galerií.

Koňské závody na pláži

Většina lidí míří do Cádizu kvůli jeho písečným plážím. Ne vždy vám však bude dopřáno poklidné opalování. Stačí se vydat k blízkému městečku Sanlucar a užít si originální závody těchto ušlechtilých zvířat. Ale i v okolí Cádizu je koní dost a dost. Můžete si je pronajmout a poznávat tak okolí z jejich hřbetu. Ideální jsou v tomto směru soukromé programy s průvodcem. Na koních tak můžete projet pořádnou část Španělska!

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.