Cena cestovního pojištění se v příštích dnech zvýší o 10 až 17 %

Zdražování pojistky

Cestovní pojištění se zvýší o 10 až 17 procent ve srovnání s minulým rokem. Data mluví jasně. Přesvědčit se o tom lze třeba na portálu Top-Pojištění.cz. Následně se vyplatí porovnat nabídky různých společností a s ohledem na rozšířenost koronaviru si ověřit, co všechno ochrana zahrnuje.

Podle všeho se nejvíce zvýší ceny balíčků s vyšším rozsahem léčebných nákladů, které zpravidla zahrnují plné zajištění v případě onemocnění covid-19. Levnější položky nakonec zdražily o pět až deset procent, ale je nutné pečlivě zkontrolovat, zda tyto balíčky navíc pokrývají například izolaci nebo hospitalizaci v důsledku nákazy koronavirem, protože ne u všech destinací je coronavirus pod kontrolou.

V čem může počítat s dalším zdražováním?

Podle všeho se zvýší ceny i náklady na různé dodatečné záruky, včetně automobilových ochran, a to až o desetinu u několika pojišťoven. Kromě toho se očekává, že se zvýší náklady na opakované pojištění, v některých případech známé jako celoroční pojištění. Zejména v případě těchto položek mohou být rezervní fondy značně vázány na rodinné tarify. U nejčastěji požadované varianty ochran pro tříčlennou rodinu v Evropě na sedm dní, se náklady na pojištění zvýší zhruba o 240 Kč. A to se částka pohybovala kolem 1 400 Kč.

Pojistka pro cestování
Foto: Pixabay

Máme údaje o tom, že všechny položky cestovního pojištění budou v každém případě dražší. Nejvíce budou postiženy balíčky s větším krytím, tj. nejrozšířenější položky, které využívá téměř 70 procent všech klientů. Obvykle kvůli rostoucím nákladům, včetně případných léků a repatriace. V případě, že se jednotlivci chystají vycestovat, doporučujeme, aby neváhali a zakoupili si cestovní pojištění co nejdříve, a to za současné náklady.

Náklady společností na pojištění osob se mohou kdykoliv zase navýšit. Vždy se dívejte na co nejvíce pojišťoven, abyste dohledali tu nejlepší a nejlevnější možnost. Již zmíněné Top-Pojištění.cz je obchodní značkou pro Ušetřeno. A také se řadí ke společnosti ČSOB. Umožňuje zákazníkům vybírat nejen z rozpočtových položek počítajících se zálohami a smlouvami nebo rezervními fondy, ale také ušetřit na plynu a energiích nebo mobilních službách.

Zdroje info: e15.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay