České lázně jsou nově na seznamu UNESCO. Na podzim se je vyplatí navštívit

Lázně

Podzim začíná přinášet poměrně pochmurné počasí, které vyzývá k relaxaci a návštěvě nejrůznějších wellness pobytů. Věděli jste, že od 24. července letošního roku jsou naše nejznámější lázně zapsané v seznamu UNESCO? Konkrétně se jedná o Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně. Jedná se o úchvatná města, která si tuto jedinečnost skutečně zaslouží.

Slavná lázeňská města Evropy i v ČR

Česká republika se dostala na seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO se třemi lázeňskými městy, a to Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi a Františkovými lázněmi. Pyšní můžeme být především na to, že se české lázně dostaly mezi 11 vyhlášených lázní ze 7 zemí Evropy. Česká republika navíc celý projekt, který trval řadu let a vedl k zápisu na seznam UNESCO, koordinovala. Na spolupráci a vytváření projektu se podílelo i Německo, Velká Británie, Belgie, Francie a Itálie. Lze se domnívat, že turistický ruch v lázeňských městech bude nyní stoupat.

 

Karlovy VaryFoto: Pixabay

Proč na podzim navštívit lázně?

Lázeňská města vám poskytnou dostatek prostoru pro relaxaci po náročném roce, kterým bezesporu ten letošní byl. Nadchnou vás nejrůznější procedury, architektonické kousky či obdivuhodná okolní příroda. Lázeňské komplexy se nevyznačují jen procedurami a léčivými prameny. Naleznete zde i dostatek míst k relaxaci, procházkám či volnočasovým aktivitám, a to ať už se jedná o ty sportovní či kulturní. Lázeňské domy jsou doplněny kolonádami, společenskými domy či zahradami. Na své si tak přijde každý návštěvník bez rozdílu věku. Do lázeňských měst tak můžete vyrazit s celou rodinou.


wellnessFoto: Pixabay

Nezapomeňte navštívit i okolí

V okolí lázní najdete spoustu zajímavých míst, která stojí za navštívení i v podzimním období. Přeci jen, přicházíme do doby, kdy příroda začíná čarovat a vytvářet svá umělecká díla kombinací nejrůznějších barev. V okolí lázeňských měst se mnohdy nachází nejrůznější vyhlídky, které vás uchvátí pohledem z ptačí perspektivy. V Karlových Varech vás mohou zaujmout i místní sklárny s dlouholetou tradicí. Mariánské Lázně naopak nabídnou zpívající fontánu. A v blízkosti Františkových Lázní stojí za návštěvu přírodní rezervace Soos se vzácným rašeliništěm.

Ať už se rozhodnete pro návštěvu jakýchkoliv lázní, tak věřte, že budete příjemně překvapeni a po pobytu se vrátíte odpočatí a se zásobou energie na další období.

Zdroj: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/tri-ceska-lazenska-mesta-jsou-zapsana-na-seznam-unesco/2067574

Náhledové foto: Pixabay

Ráda cestuji a o své zážitky se podělím i s vámi.