Česko brázdí první elektrická sanitka – s dojezdem prý problém nebude. V případě nouze ji však musíte pustit ke stojanu

Česko brázdí první elektrická sanitka, Česko, první elektrická sanitka, elektrická sanitka, elektromobil

Česko brázdí první elektrická sanitka – s dojezdem prý problém nebude. V případě nouze ji však musíte pustit ke stojanu V době, kdy se udržitelnost prolíná všemi aspekty našeho života, nezůstávají pozadu ani záchranné služby.

Hradečtí záchranáři, kteří jsou součástí zdravotnické záchranné služby v Královéhradeckém kraji, se tak stali v České republice průkopníkem protože právě oni jako první zařadili do svého vozového parku elektrickou sanitku.

Představení elektrické sanitky

Volba padla na plně elektrické SUV Volkswagen ID.4 GTX. Toto vozidlo je navrženo tak, aby splňovalo náročné požadavky záchranných zdravotnických služeb, kombinuje totiž rychlost, spolehlivost a efektivitu s další výhodou, kterou je šetrnost k životnímu prostředí (pokud tedy vyjdeme z oficiálních zdrojů). ID.4 GTX je také vybaven nejmodernějšími funkcemi přizpůsobenými pro zásah záchranných složek, včetně nejmodernějšího zdravotnického vybavení a možností rychlé reakce.

Foto: Pixabay

Provozní efektivita

Elektrická sanitka je součástí systému „rendez-vous“, který používají záchranné týmy. Tento systém zahrnuje nasazení menších, obratnějších vozidel s lékařem a řidičem záchranářem, která rychle dorazí na místo události. Obvykle se tato vozidla setkávají s větší sanitkou, pokud je zapotřebí další pomoc. Operační rádius elektrické sanitky je především do 15 km od její základny, což zajišťuje efektivní pokrytí oblasti Hradce Králové bez nutnosti častého dobíjení.

Priorita při nouzovém doplňování paliva

Jedinečným aspektem provozu elektrických sanitek je protokol přednostního doplňování paliva. Pokud vozidlo vyžaduje naléhavé dobití, je mu dána přednost na dobíjecích stanicích, což je kritický prvek, který zaručuje, že sanitka může udržovat svou pohotovost po celou dobu. Ovšem nejde o žádnou výjimku – pokud by vás chtěla u stojanu předjet klasická sanitka, která tankuje tzv. akutně, museli byste ji pustit také.

 

Zdroj: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/224411000100424/cast/1041238/,https://www.metro.cz/praha/sanitka-kazde-ctyri-minuty-jeden-varovny-vystrel-do-vzduchu-i-pomoc-kolegum-v-cizine.A240115_153849_metro-praha_mjafi, https://www.garaz.cz/clanek/testy-nova-auta-s-timhle-autem-se-nudit-vazne-nebudete-volkswagen-id-4-gtx-ma-rychlosti-a-stylu-na-rozdavani-21008952

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.