Nudisté v Itálii prolomili tabu. Vstupovat do manželství mohou nazí

nudisté

Doby, kdy policisté naháněli v Čechách nudisty, jsou nenávratně pryč. Ovšem, vstupovat do svazku manželského v rouše Evině či Adama? I to už je možné. A může za to obec na Sardinii.

Nahá svatba už nebude žádná výjimka

Obec San Vero Milis leží na severu středomořského ostrova Sardinie. Stala se vlajkovou lodí všech vyznavačů nudismu. Jako první v Itálii totiž umožní svatby nahým párům, a to na nudistické pláži. Jak k tomu došlo? Představitele obce k tomu přivedlo přání jedné německé dvojice.

Vaše přání je nám rozkazem

Tak takhle to asi nebylo, nicméně představitelé obce se nad tímto požadavkem zamysleli. A protože nejsou žádní prudiči, starosta obce Luigi Tedeschi zajistil pro německý pár povolení, jež jsou potřebná k sňatku. Načež první naháči budou mít svatbu na pláži bez tradičního oblečení na konci tohoto léta.

Místní média přinesla rozhovor se starostou Tedeschim. Mimo jiné sdělil:  „Sardinie je opravdovým rájem pro ty, kteří rádi žijí v těsném spojení s přírodou. Chceme pracovat na rozvoji aktivního a vůči životnímu prostředí šetrného turistického ruchu.“

Léto na Sardinii bude žhavé

Je otázkou, zda budou moci této neobvyklé svatbě přihlížet i další pozorovatelé, či se bude svatba konat v soukromí?  V každém případě tuto iniciativu silně podporuje i místní nudistický spolek Nudiverso. Koupání „na Adama“ je v Itálii zatím povoleno pouze na několika speciálně označených plážích. Koneckonců přibude třeba další pláž  Oblečení zmar a nudismu zdar!

V Čechách se nejspíše takovéto slávy nedočkáme. Avšak připomeňme si, že vyhláška: „plavec je povinen mít řádný koupací oděv,“ v naší zemi byla zrušena až v roce 1983. Do té doby by mohli adamité vyprávět, jak je policisté pronásledovali. Třeba jako když naháče honil Louis de Funés v úsměvné komedii Četník ze Saint Tropez. Ale to už v Čechách dávno nehrozí. Avšak Itálie je naopak o level výš.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroje: nasetema.cz, aktualne.cz, novinky.cz

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?