policie2

Cestování českou stopou – kde všude vás mohou zastavit policejní Škodovky?

Je to takový náš malý národní symbol. Octávka, která se řítí s vyplazeným jazykem po dálnici a pronásleduje vesele se chechtajícího zločince, který kromě volantu dokáže v klídku zvládat i nějaké to cigárko nebo selfie pro kamarády. Jako vtip to docela ujde, k pravdě to však má docela daleko.

Zvláště nejnovější Octávie RS ze čtvrté generace toho nabídnou opravdu hodně. Dokonce tak moc, že si je jako posilu pro policejní sbory žádají v zahraničí.

Londýnský strážník v české Škodovce

Nově teď budou mířit třeba na ostrovní království. Abychom byli spravedliví, britští strážníci pořádku využívají nové Octavie RS už od první generace (stejně jako třeba Škodu Kodiaq). A jsou očividně tak spokojeni, že nehodlají nic měnit.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

A jaké vozy se na tuhle nevšední cestu vydají? Klasická TSI (čtyřválec, benzín) v nejvýkonnějším RS provedení. Ovšem budete-li o tomtéž číst v britských novinách, setkáte se s označením vRS. To pro pořádek.

Rychlá ruka zákona

Vozům samozřejmě nebude chybět nezbytný maják nebo klec na převoz psů v kombi verzích aut. A co budou mít dál? Policisty určitě potěší dvouspojková automatická převodovka DSG, zrychlení z nuly na sto za 6,7 vteřiny a maximální rychlost 250 km/h. Pokud se tedy do Británie vydáte, raději místní policejní sbory v rychlých autech příliš nepokoušejte.

Modré škodovkové majáčky mají i jinde

Ovšem příslušníci policie vás v autech české výroby mohou zastavit i jinde. Chystáte se do Maďarska, Rakouska nebo dokonce do exotického Řecka? Tady všude na vás čekají. Takže až je uvidíte blikat za sebou, poslechněte je. Opravdu nejde o žert. České Škodovky se zkrátka neztratí ani u policejních sborů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *