Covid-19

Cestovatelská sezona 2021 je stále v ohrožení

Letošní rok je z hlediska cestování doslova a do písmene tristní. Dlouho jsme pořádně nemohli za hranice naší země a nyní jsme se dostali do stavu, kdy už se nemůžeme vydat ani dál než za hranice vlastního okresu. Všichni se přitom ptají, jak to vlastně bude s cestováním vypadat do budoucna. Veřejnost zajímají hlavně letní prázdniny, jež se blíží mílovými kroky. Jaká tedy může být situace?  Na to se zkusíme podívat v následujících řádcích.

Kdy mohou pominout restrikce?

S nějakou velkou přesností to neví vůbec nikdo. V každém případě si můžeme být jistí, že do 21. března letošního roku se nepodíváme dál než do nejbližšího supermarketu, případně okolí obce. Po tomto datu může dojít k jistému lokálnímu rozvolnění, ale s žádným rozsáhlejším uvolňováním zřejmě počítat nelze. Ani cestovní kanceláře si ještě touto dobou zcela jistě nebudou mnout ruce. Klienty nic moc vábit nedokážou. Vždyť jim nebudou schopny garantovat, že se bude moci cestovat. Přesto lidé budou moci vhodný zájezd vybírat, leč s hodně velkým předstihem.

Z destinací bude opět vítězit Jadran

Tato pravděpodobnost je hodně vysoká. Kam ostatně většina Čechů hodlá vyrazit? samozřejmě do Chorvatska. tato země nám přirostla k srdci a prostě ji milujeme. Nyní už Chorvati pomalu hovoří o tom, že situace u nich se dostává do jakéhosi normálu. Mají spíše do jisté míry strach z českých turistů, respektive se situace panující u nás. Praskající jednotky intenzivní péče a vyjádření naší vlády zrovna optimismus do žil nevhánějí. Najít vhodného průvodce dnešní covidovou džunglí také není jednoduché.

Základem bude sledování aktuálních informací

Přesně tak. Každý z nás bude muset sledovat, jak to vypadá. Možná až poté se rozhodneme, kam vlastně vyrazíme. V sázce jsou samozřejmě i mnohé tuzemské destinace, které zcela jistě stojí za to. Sledovat aktuální informace nebude nijak složité. Stačí brouzdat na stránkách ministerstva zahraničních věcí.

Náhledové foto: Pixabay

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

6 komentářů

 1. Kérkonoš Odpovědět

  Českého morona omezila korona, na osobní svobodě, na kole i na vodě.
  Moroni sedí doma, čísla se nemění a z nošení roušek už jsou celí zelení.
  Přidat roušky, je to špatný, rozhodl vrchní moron Blatný,
  ať už jste v lese či v davu, rouškami oblepte si hlavu
  a radši vůbec nevyjíždějte z okresu, vim o tom prd a z Babiše jsem ve stresu.
  Na procházku smíte chodit jen v katastru obce, protože vás mám za nezodpovědné ovce
  a jestli někoho uvidim bez roušky v lese, tak za šíření odpovědnost nese.
  Jsem ministr Blatný a kdo se mě nelekne, toho městský strážník zaklekne!

  1. Aster Odpovědět

   Můj muž jel dneska za otcem na jižní Moravu, takže projel přes několik okresů a zjistil, že snad jediný pořádně hlídaný je Moravskoslezský kraj – čert ví proč – asi tady máme utajený chov koronaviru a je třeba zamezit jeho vývozu z kraje…
   Radši už ani nečtu, co zas ti mamlasi nahoře vymýšlejí – Blatný – no coment – chtěla bych ho vidět jak fyzicky maká s rouškou na tlamě.

   1. Kérkonoš Odpovědět

    A nemáte tam třeba nějakou moravskoslezskou mutaci?
    Stejně by to ale byla zbytečná námaha, korona si najde azyl sama, v posvátných montovnách, které Babiš nesmí nikdy zavřít pod trestem mocenské smrti.
    Za hranicemi totiž čeká spousta investorů, kteří z nás můžou rázem udělat Tádžigistán, pokud jim Babiš šáhne na zdroj příjmů.
    Takže co mu zbývá? Musí stínovat a schovávat se za nastrčené hlupáky, které brzy odvolá a hodí na ně všechnu odpovědnost, jen aby následně povolal dalšího vola, který bude zase přehazovat vinu na nás, že nedodržujeme jeho polovičatá opatření a lockdowny.
    Tady se nebojuje proti žádné pandemii, tady se bojuje za udržení moci v rukou mocných a za iluzi nějakého zabezpečení státem (což s tím prvním úzce souvisí).
    Co taky dělat když máte svázané ruce ekonomikou , situace nemá přijatelné řešení a vy nechcete přijít o koryto a politickou reputaci?
    No jedině přehodit odpovědnost na někoho jiného a zůstat z obliga, nejlépe na občana samotného.
    Však je tu dost koblihových mozků, kterým snadno nakecáte, že za šíření viru může těch pár set lyžařů, antirouškařů a lidí co šli v noci se psem dál než 500 metrů……

    1. Aster Odpovědět

     Těžko říct, faktem je, že od začátku tohoto březnového cirkusu pořádají v našem okrese policajti manévry, a to nejen na hranicích okresu – naše dědina leží přesně na „hranici“. Dokonce prý kontrolovali i cyklisty – no tak pokud by hlídka neměla motorku, tak se s nimi ani nebavím, protože než naskáčou do aut, jsem dávno na nějaké pěšině mezi ploty – to by po mně museli střílet. Máme dva lesy – na jedné straně patří k naší dědině, na druhé straně k městu za lesem. Magoři prý naháněli děcka, která pobíhala po tom „nesprávném“ lese – to už je fakt na palici. Mně buzerovali, když jsem jela s projektem k zákazníkovi – prý mu to mám poslat elektronicky – uf! Formát A2…no nic. Ten samý den odpoledne jsem jela na jinou zakázku stříhat stromky – zastavili mě ti samí buzeranti a nemohli pochopit, že ten projekt jsem ráno vezla k jinému zákazníkovi…co to dneska berou k té policii za retardy.
     Je to pakárna a jen Bůh ví, kdy to skončí. Včera jsem byla matce pro nákup v místní Hrušce a zase půl regálu zakryto černým igelitem – ten koronáč je ale mazaný – z celé prodejny si vybírá jen papírnické potřeby…už to není ani k smíchu.
     Náš soused chodí v roušce i po vlastní zahradě a má ji na hubě i v autě, i když jede úplně sám a takových vídám spoustu – asi už mají vypnutý mozek…aneb – korona číhá, korona radí – korona tě nikdy nezradí 😛

     1. Kérkonoš

      U nás jsou policajti naštěstí v pohodě, většinou jen sedí v autě na hranici okresu a nikoho nestaví.
      Akorát jednou mě stavěli celníci, vypadali že je jim to buřt a pustili mě jen na občanku, ani se neptali, proč jsem na druhé straně okresu, než mám trvalé bydliště.
      Mimochodem roušky měli na bradě, rukavice žádný, ne že bych jim to chtěl vyčítat, ale jak potom lze čekat nějakou důvěru lidí v opatření a jejich smysluplnost, když to nedodržujou ani státní zaměstnanci?
      Nemluvě o doktorech, kteří tvrdí každej něco jinýho a když jsem svému obvodnímu lékaři sdělil, že mě k němu firma poslala na test, odpověděl jedním slovem: ,,srabi,,.
      Takže si můžeme leda tak hodit kostkou, jestli jsme srabi, nebo je situace opravdu vážná, od ,,lidí z oboru,, se to nedozvíme.
      A nedozvíme se to ani od vlády a ministerstev, protože ti nám zase předvádějí takové divadlo, že jim nelze věřit ani nos mezi očima, natož že mají kompetence na zvládnutí jákekoliv krizové situace.
      Zapáskované regály jsou jen vrcholem ledovce debility, z které vychází úvahy, že omezení sortimentu zboží, omezí počet zákazníků a tím by statisticky mělo dojít ke snížení kontaktů a tak i šíření covidu.
      Bohužel tým ,,expertů,, kteří ministru dutohlavovi jistě vydatně pomáhají, se asi učilo na budovatelských počítačových hrách a teď se diví, proč ti virtuální panáčkové nefungují jak potřebují.
      No je to proto, že realita je kapku složitější než ,,SIM CITY 3000,,…..
      Nechápu, jak zabrání šíření viru fakt, že vláda nedovolí lidem, co si chodí každý den do supráče pro čerstvé rohlíky, aby si tam jednou za čtvrt roku koupili tepláky…
      No možná jsou naopak tak chytří a informovaní, a vědí, že právě kupci tepláků a pastelek od Koh-i-noru jsou hlavní přenašeči, kteří zahlcují supermárkety a prodejny smíšeného zboží svou neustálou infekční přítomností.
      Jinak si nedovedu vysvětlit, že riskují ztrátu víry lidí v účinnost opatření takto ,na první pohled, nelogickými kroky.
      Asi je lepší rozeštvat společnost, aby začala pochybovat i o těch nejzákladnějších způsobech prevence.
      Však na roušky už rezignovali dávno, a kromě fanatiků, je každý nosí jen na půl žerdi a mnohdy jsou v takovém stavu, že o nějaké ochraně kohokoliv nelze hovořit.
      Je to stejný princip jako cokoliv, třeba chemie.
      Když se budu vztekat na draslík, že reaguje s vodou, tak ze mě nikdy chemik nebude, stejně jako z těchhle blbů politici.
      Můžeme se navzájem obviňovat z viny na šíření, ale faktem zůstává, že tu máme z daní placený státní aparát, aby dělal to, co nedokážeme jako jednotlivci.
      My tu nejsme od toho, abysme se navzájem hlídali, že dodržujeme jejich pošahaná opatření, od toho jsou tu oni, a jejich povinnost je, aby opatření byla maximálně efektivní, logická, a srozumitelná pro většinu populace.
      Vzpomeňte si na loňské jaro, jak všichni dodržovali nařízení, dokud vláda nepustila turisty do zahraničí a totálně se tím, při zářijovém nárůstu nakažených zdiskreditovala , že nechala ještě 2 týdny čísla růst bez jakékoliv reakce, zatím co dnes se opatření mění jako schody v Bradavicích.
      Najednou neni problém to zařídit ze dne na den, ale to samozřejmě až po tom, kdy rozdělili zemi na dva tábory, obviňující se mezi sebou, takže dneska už to neni jejich problém a zodpovědnost, ale nás nezodopovědných anonymních virtuálních panáčků, mezi kterými není pro covidové plánovač rozdílu.
      Takže se laskavě smiřte s tím, paní Aster, že za současnou situaci můžete vy, jako součást neposlušného stáda a máte za něj i kolektivní zodpovědnost, protože volené zástupce tu máme proto, aby sněmovna nezarostla pavučinami a ne aby za vás řídili společnost!
      Snad si nemyslíte, že za těch cca 80 tisíc měsíčně budou ještě přebírat za něco zodpovědnost, nežijete v roku 1920 za Masaryka, tak se laskavě proberte 😀

 2. Aster Odpovědět

  :D:D:D
  bingo! Konečně trochu srandy v té uniformní šedi – k čertu, kam jsme to dospěli.
  Poslední dobou si násilně upravuju názor na některé lidi, které znám řadu let a ještě nedávno bych na ně vsadila – dneska jen čumím.
  Pokud se týká těch opatření – ze srdce ráda bych se na ně vys…, bohužel mám díky biologické léčbě výrazně sníženou imunitu a tak nemůžu zkoumat, jestli nakopu ten kovid já, nebo on mně – asi to druhé je správně 🙁
  No nic, vzhledem k některým opatřením mě napadá jen “ vy zíráte, my zíráme VIZÍ(OU)R!“
  Bohové, co na nás ještě vymyslí – nejnovější fór – tzv. úřední maturity – ono není dost, že zrušili povinnou maturu z matiky, ještě tohle – už tak budou střední školy produkovat nepoužitelné zmetky. Co čekat od premiéra, pro kterého je vzdělání sprosté slovo a logika = asi kastrace?
  Taky jsem někde četla, že jakási diluviální koza ve vládě chce zrušit na základních školách ve výuce fyziky Newtonovy zákony – protože prý je to moc složité…co ještě chybí, aby z nás vyrobili totální blby…na mou duši, kam čert nemůže – bábu nastrčí – naše vláda je toho důkazem, a to jsem 100% žena, neboť mám prokazatelně chromozomální strukturu XX a porodila jsem dítě…
  Čísílka, která na nás cirkusáci chrlí, tomu by ani čert nevěřil – magořina na první pohled. Kde je asi chyba? Ne jedna – je jich víc a mě by jen zajímalo , jestli ty chyby jsou úmyslné – pak jsou to zločinci, nebo neúmyslné – pak jsou to blbci. A teď – co je horší 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *