Cestovatelská sezona 2021 je stále v ohrožení

Covid-19

Letošní rok je z hlediska cestování doslova a do písmene tristní. Dlouho jsme pořádně nemohli za hranice naší země a nyní jsme se dostali do stavu, kdy už se nemůžeme vydat ani dál než za hranice vlastního okresu. Všichni se přitom ptají, jak to vlastně bude s cestováním vypadat do budoucna. Veřejnost zajímají hlavně letní prázdniny, jež se blíží mílovými kroky. Jaká tedy může být situace?  Na to se zkusíme podívat v následujících řádcích.

Kdy mohou pominout restrikce?

S nějakou velkou přesností to neví vůbec nikdo. V každém případě si můžeme být jistí, že do 21. března letošního roku se nepodíváme dál než do nejbližšího supermarketu, případně okolí obce. Po tomto datu může dojít k jistému lokálnímu rozvolnění, ale s žádným rozsáhlejším uvolňováním zřejmě počítat nelze. Ani cestovní kanceláře si ještě touto dobou zcela jistě nebudou mnout ruce. Klienty nic moc vábit nedokážou. Vždyť jim nebudou schopny garantovat, že se bude moci cestovat. Přesto lidé budou moci vhodný zájezd vybírat, leč s hodně velkým předstihem.

Z destinací bude opět vítězit Jadran

Tato pravděpodobnost je hodně vysoká. Kam ostatně většina Čechů hodlá vyrazit? samozřejmě do Chorvatska. tato země nám přirostla k srdci a prostě ji milujeme. Nyní už Chorvati pomalu hovoří o tom, že situace u nich se dostává do jakéhosi normálu. Mají spíše do jisté míry strach z českých turistů, respektive se situace panující u nás. Praskající jednotky intenzivní péče a vyjádření naší vlády zrovna optimismus do žil nevhánějí. Najít vhodného průvodce dnešní covidovou džunglí také není jednoduché.

Základem bude sledování aktuálních informací

Přesně tak. Každý z nás bude muset sledovat, jak to vypadá. Možná až poté se rozhodneme, kam vlastně vyrazíme. V sázce jsou samozřejmě i mnohé tuzemské destinace, které zcela jistě stojí za to. Sledovat aktuální informace nebude nijak složité. Stačí brouzdat na stránkách ministerstva zahraničních věcí.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.