Chcete načerpat pozitivní energii? Navštivte tato místa!

hora Říp

Pandemie zasáhla do života nás všech. Ztratili jsme kontakt s přáteli a blízkými nebo jsme dokonce sami onemocněli. Daň si na lidské psychice vybírají všechny negativní události. Máte pocit, že vám chybí životní optimismus? Zavítejte na některá z následujících míst a věřte, že budete jako vyměnění. Pozitivní energie zde totiž přímo tryská.

Svatý Hostýn

Poutní místo Svatý Hostýn se nachází ve Zlínském kraji na vrcholu nevelkého kopce. Dnes je známé bazilikou Nanebevzetí Panny Marie, ale málokdo ví, že tato oblast byla osídlena již v době bronzové. Keltové dobře věděli, proč si pro své hradiště vybrali zrovna toto místo. Odněkud zde prýští příjemná pozitivní energie, kterou pocítíte zejména v blízkosti baziliky. Hostýn je opředen řadou pověstí a najdete zde také pramen, který prý léčí.

HostýnHostýn: autor: Milos Pospa/Creative Commons/CC-BY-SA 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Hora Říp

Říp je podle starých pověstí tím místem, kde skončil své putování bájný praotec Čech a jeho družina. Je dominantou rovinaté středočeské krajiny a podle pověstí má celá hora zvláštní moc. Pokud vystoupáte až na vrchol, můžete cítit příjemné vibrace a jakési teplo, které vychází neznámo odkud. Nejsilnější působení sil zažívají návštěvníci v okolí rotundy sv. Jiří.

Boží kameny u Strakonic

Tento shluk kamenů a skalních úlomků se dá bez nadsázky nazvat českou „nabíječkou“. I nevnímavý člověk zde cítí tajuplné proudy energie. Jeden z kamenů prý pomáhá v léčení chronických nemocí a energeticky přímo září. Pokud i přes to všechno žádnou zázračnou energii neucítíte, mysl vám pozvedne aspoň zdejší krásná příroda.

Panenský TýnecPanenský Týnec: autor: samsonet dodo/Creative Commons/CC-BY-SA 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Panenský Týnec

Nedokončený chrám v Panenském Týnci se řadí k architektonicky nejdokonalejším českým památkám. Proč nebyl dostavěn se přesně neví, ale pravděpodobně za to mohou husitské války a zeštíhlení finančních prostředků stavitelů. I když je chrám pouze torzem, o návštěvníky nemá nouzi. Je to především díky tajuplné atmosféře a příjemné pozitivní auře. Energie tohoto místa prý léčí, dovede zahnat deprese a dodá vám radost ze života. A to je přesně to, co po dlouhém roce domácího vězení potřebujeme.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/objevte-tajuplna-mista-s-pozitivni-energii-ktera

Hora Říp: náhledové foto, autor: Ben Skála/Creative Commons/ CC-BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.