Chorvatsko 2022: Kam se tento rok vydat

Chorvatsko

Řada cestovatelů má na svém seznamu evropských cílů, které jsou plné nezaměnitelných středomořských destinací, jako je Řecko, Itálie a Španělsko. My si však myslíme, že Chorvatsko by mělo být na seznamu každého opravdového nadšence do cestování.

Je pravděpodobné, že přistanete v hlavním městě Chorvatska. V případě, že váš výlet začíná a končí v Záhřebu, čeká vás spousta nádherných autentických cílů, které můžete prozkoumat. Přestože toto dynamické město nemá přístup k moři, každý, kdo se zajímá o design a historii, se ztratí mezi inspirující sbírkou rakousko-uherských a gotických staveb. A pokud vás berou větší města, zavítejte do města Split.

Vodopád
Foto: Pixabay

Přírodní rezervace Plitvice

Mohlo by se jednat o 74 000 akrů přírodní rezervace pod záštitou Unesco a je největší zastávkou v Chorvatsku. Nachází se na úpatí Dinárských Alp a je útočištěm pro zvířata, stromy a faunu. Rozsáhlá jezera, vodopády a jedinečná aranžmá se přetahují o fotografie.

Město s výhledem na moře

Italské dědictví se odráží v jeho rudých hliněných střešních taškách, které mimořádně ovlivnily město Korčula a její obyvatele. Ostrov je snadno dostupný letecky, autobusy nebo trajekty. A je místem, odkud pochází průkopník obchodu Marco Polo, populární díky svým cestovatelským aktivitám na Hedvábné stezce.

Nezapomeňte na modrou jeskyni

Tato destinace je známá pro své zvláštní zapojení do vodních jeskyní. Nachází se v zátoce Balun v Biševu na dalmatském pobřeží a je to jedinečné setkání. Pokud je Modrá jeskyně mimo dosah, zvažte Zelenou jeskyni, která obsahuje možnost koupání a nachází se na jižním cípu ostrova Vis.

Mořské varhany a slunce

Chcete-li zažít jedinečné setkání, navštivte lokalitu Zadar. Oceánské varhany a pozdrav slunci by mohly být zvukovým a vizuálním řemeslným zařízením, které spojuje síly mořských vln, aby vytvořily hudbu. Denní světlo koordinuje šokující barevné vzory jako západy slunce. V tomto klidném prostředí s výhledem na moře a kopcovitou krajinou se náklady výrazně snižují, stejně jako dlouhé fronty.

Při průzkumu destinací, byste neměli zapomínat ani na ostrov Krk, kde vás osloví jak příroda, tak stavba města.

Zdroje info: travellersworldwide.com, rove.me

Náhledové foto: Pixabay