orv

Chorvatsko bez turistů – jde to, když víte, kam se vydat

Nemáte rádi přeplněné pláže a historické památky, kde pro samé blesky fotoaparátů není vidět vůbec nic? Pak vás určitě potěší, že i v tak oblíbeném Chorvatsku se doposud najdou místa, kde to ještě není s turistickou vytížeností tak špatné. Podíváme se na tři krásné ostrovy: Biševo, Lastovo a Pašman.

Modrá jeskyně na ostrůvku Biševo

I když tu turistický ruch utěšeně vzrůstá (což ovšem obyvatelům tohoto malého ostrova spíše neprospívá), stále ještě tu není turistů jakkoli, jako na jiných vyhlášených místech. Hlavní atrakcí Biševa je Modrá jeskyně. Místo, kam sluneční paprsky pronikají otvorem pod vodou a vytvářejí tak v celém prostoru nádherné modravé přítmí. Vplout sem lze pouze na malých člunech a budete-li mít štěstí, můžete tu být i docela sami. Nejlepší čas pro prohlídku je mezi desátou a dvanáctou hodinou dopolední.

Na ostrov Lastovo za divokou přírodu

Pokud hledáte jen příjemné ubytování a obejdete se bez většiny cestovatelského zázemí, určitě se vám bude líbit na ostrově Lastovo. Možnosti ubytování jsou omezené, rezervujte si tedy pobyt předem. Odměnou vám bude čistá voda, krásné památky a divoká příroda, jíž je všude jinde v Chorvatsku už opravdu poskrovnu.

Dalmácie bez turistů? Vsaďte na Pašman

Klid, pohoda a velké pláže – to je dalmatský ostrov Pašman, 21 km dlouhý a 4 km široký. Sousedí s ostrovem Ugljan, s nímž ho spojuje dlouhý most. Zajímavá je zejména protilehlá strana ostrova (ta, odvrácená od pevniny). Tady nejsou žádané vesnice ani hotely, jen několik rekreačních chat. Můžete tu bez obav stanovat nebo si zkrátka ustlat pod širákem. Uvítají vás nádherné východy slunce, křišťálově čistá voda a půvabná příroda. Turisté ho navíc téměř neznají (chybí mu totiž bohatě zásobené bary a podobné cestovatelské vymoženosti), takže se o své místo na slunci s nikým dělit nemusíte.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *