Itálie

Chystáte se do Itálie: Očkování ani prodělaný Covid-19 nestačí

Už jste se naočkovali nebo jste prodělali v nedávné době onemocnění Covid-19? Pokud ano, možná si myslíte, že máte všechno v kapse a můžete vycestovat kamkoli. To sice ano, nicméně ne všude vás pustí. Typickým příkladem budiž třeba taková Itálie. Tady rozhodně očkování ani velké množství protilátek stačit nebude. Projít budete muset testy. Kolik stojí a o jaké se jedná?

Negativní testy samozřejmostí

Konkrétně se bude jednat o antigenní nebo PCR test, který nebude starší 48 hodin od samotného odběru. Navíc je nezbytné se po příjezdu nahlásit na příslušnou zdravotnickou stanici. V Itálii se lze setkat s regiony, které se vyznačují omezením pohybu, což také není dvakrát příjemné. Místním úřadům je jedno, zdali jste očkovaní nebo jste prodělali onemocnění Covid-19 nedávno.

Itálie

Foto: Pixabay

Střední riziko nákazy

Přesně do této kategorie nyní Itálie spadá. je ovšem možné, že se situace do prázdnin změní. V pozitivním slova smyslu. Svoboda pohybu by tak mohla být mnohem větší. Nyní vás testování vyjde na vcelku solidní sumy.

Itálie

Foto: Pixabay

Kolik stojí testování v Itálii?

Antigenní texty vyjdou na 15 eur, tedy v přepočtu nějakých 380 korun. Ty nejlevnější. Jinak se cena může vyšplhat až na astronomických 50 eur, tedy 1270 korun. U PCR testů se budete pohybovat od 60 eur do 120 eur. V přepočtu od 1530 do 3050 korun. Jinak je třeba také počítat s tím, že cestující z Itálie by se měli prokázat antigenním testem starým maximálně 24 hodin nebo PCR testem o maximálním stáří 72 hodin.

Zdroj info: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/testy-antigenni-pcr-cena-cestovani-dovolena-cesko-recko-spanelsko-nemecko-rakousko-italie-chorvatsko.A210602_172049_zahranicni_jhr?zdroj=iglobe_hp

Náhledové foto: Pixabay

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *