Co dělat v Praze, když je venku nevlídno?

Noční Praha

V Praze je krásně, ale kdo potřebuje chodit na výlety v nepromokavém plášti a holínkách? Nebo v silném kabátě? Nestresujte se, v našem hlavním městě je vždycky kam jít, a nemusí to být jen bary a hospody. Vybrali jsme pro vás pár míst, kam můžete vyrazit na vlastní pěst, když máte volno, nebo abyste věděli, kde spolehlivě zabavit své děti.

Labyrint zrcadel na Petříně

Tuto klasiku si nemůžeme nechat ujít. Zamotá hlavu vskutku i otrlému návštěvníkovi a díky výrazným zrcadlům se budete skvěle chechtat deformacím svého těla. Labyrint je na Petříně od roku 1891, kdy byl postaven jako pavilon pro Klub českých cestovatelů na Jubilejní zemské výstavě. Architekt Antonín Wiehl si vzal inspiraci z vídeňského Prátru. Kromě dvou sálů se zrcadly je zde navíc dioráma zachycující boj mezi pražskými okupanty a Švédy, který se odehrál na Karlově mostě v roce 1648.

Technické muzeum

Technické muzeum
Foto: Pixabay

Tento český klenot přitahuje děti i dospělé, slečny i chlapce. A klidně s sebou vezměte i babičku a dědečka. Budete si moci prohlédnout ukázky z oblasti polygrafie, designu a vývoje a expozice jako Měření času, Chemie kolem nás nebo expozice televizního studia.

Laser Game

Pokud hledáte něco akčnějšího, určitě se vydejte na laser game! Nedostatečně osvětlené bludiště, po kterém budete pobíhat spolu s laserovou zbraní, je geniální a přinese vám těžké chvíle při hře jeden na jednoho i ve větších skupinách. Ale nezapomeňte, že realita je jiná!

Únikovky

Jste fanouškem únikových her, nebo je chcete konečně poprvé vyzkoušet? Vydejte se na Vinohrady, kde si budete moci vyzkoušet své koherentní myšlení a postřehy ve dvou zábavách – Dědictví a Psychopatův komplex. Máte omezený čas na to, abyste našli bohatství svého dědečka ukrytého v trezoru před mafií, nebo abyste ušetřili sebe i ostatní zadržené před šíleným psychopatem.

Dům strachu

Chcete zažít den jako z filmu o strachu? Opravdu se rádi bojíte? V tu chvíli je Dům strachu tím pravým! Doporučujeme vám, abyste se pro začátek posilnili v Pražském baru strachu a poté se vydali na 15 nebo 30minutovou návštěvu domu. Z posledně jmenovaného si jistě dlouho neodpočinete! A co je dobré vědět – jakmile jednou zabloudíte do nitra, už se nemůžete vrátit a musíte ji celou projít. Klidně se poté vraťte do baru, abyste se po vyčerpávajících minutách posilnili.

Běžte si zaskákat

Máte chuť na trochu pohybu? Odskočte si za skvělou náladou do JumpAreny Zličín. Objevíte zde řadu atrakcí, mezi které patří trampolíny, slackline a twistladder. Ke klasice patří Freejump, kde budete moci skákat v podstatě do sytosti, nebo Bigairbag, kde budete skákat z velké výšky. Právě tady můžeš vyhnat zoufalství všedního dne.

Toboga Fantasy Park

Toboga Fantasy Park je kolosální herní zónou pro děti, ale nabízí atrakce i pro dospělé! Takže sem budete moci bezpečně vzít své malé, aniž byste museli trávit čas jejich bedlivým pozorováním. Projedete se v elektrických autíčkách, zajdete na Jump parku a zaskáčete si na trampolínách, zažijete zážitek v interiéru nafukovacího míče, vylezete na osmimetrovou horolezeckou stěnu nebo na sopku, projedete se na skluzavkách nebo na bobové dráze…

Mořský svět

Mořský svět v Praze
Foto: Amada44, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Carcharhinus_limbatus_in_UShaka_Sea_World

Mořský svět v Praze funguje od roku 2002 a získal si tolik příznivců a návštěvníků, že jeho tvůrci mohli pracovat na rozšíření prostoru a druhů, které zde chovají. Největší nádrž obývaná žraloky dnes pojme nepředstavitelných 100 000 litrů mořské vody. Tvorové zde žijí v podmínkách co nejbližších běžným, jak je to jen možné.

Zdroje info: cestujeme.cz, kudyznudy.cz

Náhledové foto: Pixabay