motorbike-407186_640

Co musí obsahovat povinná výbava motorky

S ohledem na současnou situaci ve světě se dá očekávat, že na letní dovolenou v zahraničí si můžeme nechat zajít chuť. Volný pohyb po České republice by podle dosavadního vývoje epidemie snad neměl být příliš omezený, takže je tu stále ještě šance, že budeme moci objevovat krásy alespoň v naší rodné domovině. Už máte představu, jak a kam se hodláte podívat? Hodně oblíbeným způsobem přepravy se v posledních letech stává jízda na motorce, která dodá uživateli velkou dávku svobody a adrenalinu. Co musí takový motorový stroj obsahovat v povinné výbavě? Na to se hned záhy podíváme.

Uživatel motocyklu potřebuje pouze tři věci

Pokud milujete divoké a nespoutané jízdy na motorce, kromě řidičského oprávnění a dokladů totožnosti budete potřebovat v zásadě jen tři věci – reflexní vestu, přilbu a lékárničku. Dřívější podoby povinné výbavy pak počítali ještě s náhradními žárovkami, náhradními pojistkami a samozřejmě náčiním umožňujícím jejich montáž, od nich se pak postupem času upustilo.

Patří však do výbavy, která je z bezpečnostních důvodů doporučována. Společně s nimi pak řidič může vozit také sprej na řetěz, sprej na rychlou opravu pneumatik, sadu na opravu prasklého lanka či formulář pro vyřízení dopravní nehody. Je pak na uvážení každého člověka, zda si zmíněná doporučení vezme k srdci.

Na moment se ještě zastavíme u přilby. Ta musí být za jízdy bezpodmínečně nasazena a dokonale připevněna na hlavě řidiče. Dále odpovídat právnímu předpisu a evropské homologaci. Za porušení tohoto pravidla hrozí až dva tisíce pokuty.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Co všechno musí obsahovat lékárnička

Lékárnička je nedílnou součástí výbavy každého účastníka silničního provozu využívajícího motorové vozidlo nebo motorku. V tomto konkrétním případě musí obsahovat:

  • gumové rukavice
  • nůžky
  • izotermickou fólii
  • rychloobvaz na rány
  • zabalený sterilní obvaz
  • náplast na uchycení obvazů

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *