Dovolená u moře

Na dovolenou v zahraničí all inclusive zapomeňte. Omezení bude více

Zájem o znovu oživení turistického ruchu je samozřejmě obrovský. Ze strany České republiky se podniká spousta kroků, nicméně stále se neví, jak na tom budou cílové destinace. Jak cesty do Chorvatska, tak na řecké či španělské ostrovy by měly být otevřené nejdříve, pravděpodobně již v červnu. První hosté v Řecku by si mohli v rámci možností užívat dovolené již právě v červnu. Zájem je logicky také ze stran cílových zemí, přesto je spousta opatření zamezujících šíření viru nedořešená.

Nedořešená pravidla cestování

Velmi diskutovanou se stává otázka pravidel cestování. Jestliže bude muset být v letadle prostřední sedadlo prázdné, samozřejmě to pak zahýbe s cenou samotné letenky. Je velký rozdíl, když se cena pronájmu letadla počítá pro 180 nebo 120 lidí. Marže cestovních kanceláří ztrátu pocházející z cestování různými dopravními prostředky prostě a jednoduše nemají šanci pokrýt.

Úbytek zájezdů k moři

Výkonná ředitelka Blanka Hrubá z CK Travel Familiy hovořila o tom, že k moři ve srovnání s loňským rokem vyrazí pouhá třetina lidí. Obavy o vlastní zdraví to zbytku nedovolí, nebo povedou k tomu, že ostatní pojedou vlastním autem. Za bezpečnější při cestování do Chorvatska budou klienti cestovních kanceláří považovat spíše autobusy než letadla.

Sáhneme si zřejmě hlouběji do kapsy

Zahraniční hoteliéři se budou logicky snažit nalákat návštěvníky na spousty slevových akcí. Přesto bude nezbytnost plnění bezpečnostních opatření a pokles kurzu koruny vést spíše je zdražení zájezdů. Češi si tak jednoduše budou nejspíše muset sáhnout mnohem hlouběji do kapsy.

Nevyřešených otázek je stále hodně…

Co se stane, když bude někdo v hotelu nakažen koronavirem? Bude nutná karanténa? Bude nutné zamezit také setkávání se lidí u jídla. Tím pádem jen tak nehrozí klasické all inclusive, na které byla spousta turistů zvyklá. Setkávání se u bazénů, pláží atd. Plexiskla už byla namontována nedávno na Santorini. Otazníků je zkrátka aktuálně více než dost.

Dovolená u moře: Zdroj obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

10 komentářů

 1. Sam - Moravský nezávislý komentátor Odpovědět

  To jsou kecy lidí, kteří o cestování neví vůbec nic. My bychom vyjeli nebo vylítli, jenom, kdyby bylo kam a hned. Peněz máme plno.
  Včera jsem v Praze v té Fashion Aréně viděl spousty mladých „chudých“ lidí co nemají na nájem, ani na hypotéku, zkrátka na dostupné bydlení., stát fronty před některými značkovými obchody. Dneska zase chudé rodinky s dětmi ( co je nepošlou do školky ani školy , aby měli ošetřovné ) nakupovali v Kauflandu jako vzteklí – koše přetékaly – mimo jedné jely všechny pokladny a přesto byla fronta a na parkovišti jsem zastavil jen na nejvzdálenějších místech od bvchodu.

 2. Jakota Odpovědět

  Radši zahraničí, když vidím ty ceny u nás.
  Mácháč ve staré komunistické chatce s původním vybavením za 12 tisíc na týden.
  Ne, díky.

  1. Jiří z Poděbrad Odpovědět

   Já byl ještě loňské léto na 6 dní u moře ve dvou lidech i s dopravou autem,ubytováním a útratou za 9500Kč(komplet). (Ubytování: 2lůžka pokoj,wifi,TV,koupelna s aut.pračkou a WC,společná kuchyň komplet vybavené s kafem zdarma kde nikdo nevařil,parking privat zdarma!) Letos zaplaceno za 5 dní zase s podobnými podmínkami ale jinde 3500 za bydlení dopředu ale jestli to neotevřou v červenci,tak o to přijdu(nevratná záloha).No snad nemusím napovídat kde. Kam se hrabe Chorvatsko nebo Italie. Byl jsem 3x a už nikdy ani náhodou….

 3. Alena Odpovědět

  Sam – moravský nezávislý komentátor
  Tedy od takového hňupa jsem dlouho nic nečetla! Citace: „peněz máme plno“.
  To jsou kecy, z vás mluví závist, jinak budete ve Fashion Aréně nakupovat taky. Zjevně tam bechodíte, asi stačí second hand😊. Vždy se říkalo: peníze nejsou u výskala, ale u stýskala. A vy se trapně vytahujete….🤦‍♀️

 4. Jaroslav Odpovědět

  Zemanův Plukovník se jenom řechtá.Čím hůř tím líp.Jo ten hnusnej Prymula.Kašlu mu na české hrady a zámky.

 5. Jiří z Poděbrad Odpovědět

  Mastěj nás tu dobře,okolní státy se musej bavit na náš účet! Včera v TN (komentátoři s vykulenýma očima) že nejsou lidi na sběr,Čína nemá maso,je sucho(to je pravda) a ceny?
  V německém Kaufu včera(v přepočtu na naše) rajčata kilo za 55Kč,vepřová kýta plátky za 135,mleté kafe 1/2Kg za 96Kč a kilo čerstvých jahod za 61 korun.Cukety za 40/kg, peprmitka-likér 0,7 za 80Kč atd.! Ceny jsou tam prostě pořád stejný jako dřív a tady kecaj a ještě u toho koulej očima. No za ty prachy co berou 🙂
  Jo a Polsko? Jen namátkou….rajčata 20Kč/kg,hrozno růžové 50,krkovice 60Kč/kg a červené papriky za 60-65Kč/kg(nevím kurz tak jen přibližně). Poláci vědí proč nás tam nepouštět!!!!
  Do Rakouska jsem ani nekoukal,bude to stejný jako v Německu.Za chvíli se nám budou smát i Rumuni….no máme co si zasloužíme.

 6. Fanda Odpovědět

  Podporovat české zboží ano, ale to by naší obchodníci nemohli být nenažraná hovada,jen se vymlouvají

 7. Navratil Odpovědět

  Češti paštikaři zůstanou určitě doma. Až zjisti kolik dnes stojí Euro tak si ten svůj lunchmeat snědi raději u máchače

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *