rybar

Kam se v ČR vydat na pořádnou rybářskou dovolenou

Ideální dovolená pro muže se většinou obejde bez žen a dětí. Odehrává se spíše ve společnosti, které nevadí drsné vtípky a nemusí brát ohledy na rozdílné potřeby a záliby. To však neznamená, že se v nabídce cestovních kanceláří nenajdou i veskrze univerzální a po všech stránkách vyhovující kousky.

Ale proč se spoléhat na cestovní kanceláře? Vyzkoušejte některý z našich tipů a užijte si relaxaci a dovolené plnými doušky! Dnes jsme se zaměřili na perfektní rybářské lokality, kam můžete vzít bez obav klidně celou rodinu

Adrenalin v přírodě

Oblíbenou skupinu tvoří v kategorii rodinných dovolených také zájezdy pro milovníky rybaření. Skvělé je například Finsko se svými tisíci jezery, v nichž se schovávají docela jiné ryby, než v našich řekách a rybníčcích. A kombinace poklidné vyjížďky na kanoi se sítí nebo prutem a večerní saunou nebo horkou koupelí přímo pod širým nebem jen zkrátka nepřekonatelná. Nemáte chuť ji také vyzkoušet?

rybar

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Hurá na Šumavu

Letošní léto to asi nevyjde, ale zkuste místo tohoto zamířit třeba na Šumavu a to konkrétně do Annína. Najdete tu skvělé podmínky pro rybáře i muškaře a méně rybářsky nadšená část rodiny si zatím může vyrazit do okolní přírody. I ubytovacích kapacit tu najdete dost a dost.

Chlum u Třeboně nesmí chybět

S otevřenou náručí vás přivítá také rybník Hejtman, založený Mikulášem Ruthardem v roce 1554. Na své si tu krom rybářů přijdou i milovníci přírodního koupání a samozřejmě cykloturistiky.

Lipno potěší rybáře i nerybáře

Chytání ryb na Lipně má určitě své kouzlo a my vám doporučujeme konkrétně to na rybnících Hůrka. S chutí tu totiž přivítají i větší sportovní výpravy a čas od času i nějakou tu soutěž. Nechybí ani vyhlášená rybí restaurace a dostatek ubytovacích kapacit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *