Co navštívit v Dublinu: Palírnu Jameson, hladomorovou loď, mořskou pláž nebo zámek Malahide

Budete-li mít štěstí, může se vám podařit zajistit si letenky do Dublinu za pár stovek korun. A pak už si jen můžete užívat tohoto zajímavého místa, o kterém se zmiňoval již zeměpisec Klaudios Ptolemaios roku 140 n. l. Co byste si v hlavním městě Irské republiky neměli nechat ujít?

Dollymount Strand

Územím Dublinu prošli Vikingové, Normané i Angličané a všichni zde zanechali za sebou nějakou stopu. Irská metropole je zároveň moderní i historická a najdete tu téměř vše, po čem baží srdce cestovatele – starobylé budovy, příjemné restaurace a hospůdky, mořské pláže. A to prakticky vše na jednom místě. Oblíbeným místem pro surfaře je Dollymount Strand, který leží na východní straně Bull Islandu. Nemáte-li s sebou surfařské prkno, tak se můžete alespoň kochat pohledem na mořské vlny a zdejší přírodu.

Zámek a zahrady Malahide

Středověký hrad Malahide stojí už více než 800 let severně od centra Dublinu. Svým návštěvníkům představí gotický Velký sál i Dubový pokoj, na nádvoří jsou k dispozici kavárna, řemeslná dílna a obchůdky. Hrad je obklopený botanickou zahradou se sedmi skleníky včetně viktoriánské zimní zahrady. Pro děti je připravena interaktivní Pohádková stezka se zábavnými sochami a pohádovými domy.

Palírna Jameson

Být v Dublinu a neochutnat irskou whisky? To snad ani nejde. Jameson Distillery Bow St. je turistickou atrakcí pro milovníky tohoto lahodného alkoholického nápoje. Palírnu najdete kousek od Smithfield Square v Dublinu a až do roku 1971 se zde whisky destilovala. V současné době se palírna přeměnila v návštěvnické centrum s ochutnávkou, prodejem suvernýrů a prohlídkami s průvodci.

Foto: Pixabay

Loď Jeanie Johnston

Určitě znáte historii irského lidu, který v 19. století procházel hladomorem a jako únik z těžkého životního údělu viděl v odchodu na americký kontinent. Loď Jeanie Johnston se na svou první cestu přes Atlantik vypravila v roce 1848 a pak ještě patnáctkrát. Vy se můžete seznámit s její věrnou replikou, postavenou v roce 2002. Je schopná plavby, kvůli čemuž obsahuje některé moderní navigační prvky, jež v původní lodi nebyly.

Zdroj info: https://www.clontarfcastle.ie/hotel-dublin/destination-dublin

Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.