Co si promyslet, než se rozhodnete zaparkovat svoje auto poblíž letiště

Možná vám po přečtení předchozích článků připadá, že jste konečně našli to své ideální parkovací místo. Je však nutné podotknout, že parkování pod širým nebem rozhodně není vhodné pro každého. Měli byste zvážit množství pro a proti předtím, než svoje přibližovadlo dáte na týden či více v plen velkoměstu.

Parkování zdarma má svá ale

Pokud si zrovna dvakrát netykáte s mapou nebo víte, že to budete mít do Prahy na poslední chvíli, na free místa pro parkování radši zapomeňte. I když přesně víte, kam jet, může se stejně stát, že volno bude až na třetí zvolené lokalitě. A letadlo si na poslední chvíli nestopnete, ani kdybyste se rozkrájeli.

Jak je na tom moje auto?

Dovolená je od slova dovolit si. Hledáme na ní hlavně uvolnění a odpočinek od běžných problémů. Pokud však stále budete myslet na to, že po návratu od moře budete muset svůj vůz zavézt do servisu, protože mu zlobí převodovka, nejspíš se moc nezrelaxujete. A stání pod širým nebem by vše mohlo ještě zhoršit. V tomto případě se určitě vyplatí najít některá z profesionálních parkovišť, která za příplatek nabízejí služby mechanika, myčku atd.

Jaké bude počasí?

Nebude vadit, že se interiér vozu přehřívá na slunci nebo je naopak vůz vystaven hlubokému mrazu? Navíc, pokud běžně používáte ochrannou plachtu nebo alobal na přední sklo, tak u dlouhodobějšího parkování na to zapomeňte. I v relativně klidné čtvrti může jít o lákavou pozvánku pro zloděje, kteří budou vědět, že se odsud nějaký ten den nehnete.

Nemám v autě nic cenného?

A ještě jednou k nenechavým lapkům: ať vás ani nenapadne si uvnitř auta něco nechat – znáte to, auto není trezor. Osobně doporučuji i vymontování dražšího autorádia – pro jistotu.

Nevadí mi, když budu muset dojít kousek pěšky?

Tato otázka je zvláště palčivá v případě, že jedete na rodinnou dovolenou s nejmenšími dětmi, která vyžaduje spoustu zavazadel a volných rukou. Parkování zdarma totiž v žádném případě neleží hned před terminály – často je třeba překonat několik stovek metrů, případně si vypomoct taxíkem.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *